• 2013-10-23

Mrożek w obrazach

W październiku Oficyna Literacka Noir sur Blanc opublikowała książkę Mrożek w obrazach. To zbiór rysunków Sławomira Mrożka i hołd złożony wybitnemu pisarzowi.

Sławomir Mrożek „Mrożek w obrazach” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Sławomir Mrożek „Mrożek w obrazach” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Wydawnictwo Noir sur Blanc przygotowało zbiór rysunków Sławomira Mrożka. Są to rysunki z różnych okresów jego twórczości, wybrane zarówno z wydanych kiedyś zbiorów, jak i z tych publikowanych w gazetach. Ten wybór stanowią rysunki najbardziej uniwersalne, ponadczasowe, najbardziej typowe dla autora i znane, ale także mniej znane perełki przypomniane po latach; te zabawne i te bardziej refleksyjne. Jest to hołd złożony wielkiemu pisarzowi i rysownikowi.

Sławomir Mrożek „Mrożek w obrazach” – rysunek (źródło: materiały prasowe)

Sławomir Mrożek „Mrożek w obrazach” – rysunek (źródło: materiały prasowe)

Sławomir Mrożek

Prozaik, dramaturg, rysownik, publicysta, krytyk teatralny, autor scenariuszy i reżyser filmowy – to wszystko Mrożek. Jeden z najpopularniejszych polskich twórców i jeden z niewielu naprawdę znanych w świecie; jego sztuki grywane są od Kostaryki po Syberię. Od kilkudziesięciu lat zadomowiony w polskiej wyobraźni zbiorowej. Jego nazwisko stało się hasłem zrozumiałym wszędzie tam, gdzie trzeba podkreślić jakiś szczególny nonsens: mawia się wtedy, że to jak z Mrożka.

Sławomir Mrożek Mrożek w obrazach
Premiera: 17 października 2013 roku
Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Dodaj komentarz