• 2013-10-23

Marek Kalinowski w Kampinowskim Parku Narodowym

W Kampinowskim Parku Narodowym, na szlaku z Leszna do Roztoki można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej Marka Kalinowskiego. Ekspozycja jest dostępna w nieograniczonym okresie, dopóki czas nie pokona jej materialnej powłoki.

Fot. Marek Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Marek Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa została zaprojektowana i zbudowana własnymi siłami autora, bez żadnych sponsorów i w jego zamierzeniu jest zaczątkiem największej plenerowej galerii fotografii przyrodniczej w Kampinoskim Parku Narodowym. Na szlaku Leszno – Ruzin miałaby objąć 10 wystaw autorskich najlepszych fotografików zajmujących się fotografią przyrodniczą (żyjących i nieżyjących) obrazujących dorobek tego gatunku fotografii – razem byłoby ok. 100 plansz na przestrzeni 10 km.

Marek Kalinowski – artysta fotografik, członek Okręgu Warszawskiego ZPAF, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, przedsiębiorca, prezes firmy Diapress Sp. z o.o. Od 20 lat sponsoruje Kampinoski Park Narodowy i jest autorem wielu kalendarzy KPN, autor wystaw fotograficznych: Papież, Polska, Polonia, Polonia Restituta, Fotografia przyrodnicza, Opery Mozarta. W latach 1969-91 dziennikarz, fotoreporter w Kurierze Polskim, Inter-press, Miesięczniku Polska, Perspektywy, Tygodniku Przyjaciółka. Współautor Księgi X lecia Polski Niepodległej, współorganizator I Festiwalu Mozartowskiego, jedyny autor fotografii do wszystkich oper Mozarta wystawianych w Warszawskiej Operze Kameralnej. Odpowiedzialny za Public Relationns I Festiwalu Mozartowskiego Warszawskiej Opery Kameralnej. Otrzymał wiele nagród na konkursach Fotografii Prasowej, na licznych wystawach i konkursach fotografii prasowej i przyrodniczej, Złoty Medal w konkursie Świat Dziecka, Brązowy i Srebrny Medal na XVI Bienalle Fotografii Przyrodniczej.

Marek Kalinowski – fotografia przyrodnicza
Wystawa dostępna w nieograniczonym okresie
Kampinowski Park Narodowy (szlak z Leszna do Roztoki)

Dodaj komentarz