• 2013-10-23

Małe Instrumenty zaprezentują Samoróbkę

Koncert i warsztaty promujące najnowsze wydawnictwo Małych Instrumentów odbędą się 27 października we wrocławskim Imparcie pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Małe instrumenty (źródło: mat. organizatora)

Małe instrumenty (źródło: mat. organizatora)

Małe Instrumenty to zespół z Wrocławia, tworzący muzykę z wykorzystaniem najmniejszych instrumentów, jak również eksperymentujący z najbardziej wymyślnymi konstrukcjami, które w wyniku pracy muzyków stają się stworzonymi własnoręcznie obiektami dźwiękowymi. Tym razem członkowie zespołu postanowili podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z odbiorcami.

Wydarzenia w Imparcie, to nie tylko niepowtarzalna okazja do wysłuchania nowych kompozycji zespołu podczas koncertu, ale również szansa na zmierzenie się z własną mocą twórczą. Podczas warsztatów z członkami zespołu – Pawłem Romańczukiem i Tomaszem Orszulakiem – uczestnicy będą mogli spróbować zbudować własny grający eko-obiekt, korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących.

Samoróbka jako wydawnictwo, to zarówno nowa płyta Małych Instrumentów, jak i autorska książka Pawła Romańczuka, ukazująca powstałe w pracowni zespołu instrumenty. To swoistego rodzaju podręcznik do kreatywnej pracy, na który składają się autorskie opisy, rysunki i zdjęcia, pozwalające zbudować własnym sumptem instrumenty muzyczne.

Koncert Małych Instrumentów: 27 października 2013 r., godz. 18.00
Warsztaty: 28 października 2013 r., godz. 14.00
ul. Mazowiecka 17, Impart
Wrocław

Dodaj komentarz