• 2013-10-22

Architekci o śmierci architektury

23 października o godz. 18.00 w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbędzie się debata pt. Śmierć architektury.

Okładka cyfrowego kwartalnika „Krytyka Architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Okładka cyfrowego kwartalnika „Krytyka Architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy architektura współczesna jest jeszcze sztuką? Czy architekt jest dziś tylko dostawcą usług, a dawne ambicje bycia prekursorem nowych trendów i mód są w przypadku tego zawodu już nieaktualne? Odpowiedzi na te i inne pytania można  szukać 23 października o godz. 18.00 w auli WSEiZ gdzie odbędzie się debata Śmierć architektury organizowana przez Grupę Sztuka Architektury. Czołowi polscy architekci pochylą się nad tematem miejsca architektury we współczesnym świecie oraz roli architekta na rynku.

Pretekstem do dyskusji będzie wywiad z prof. Martą Leśniakowską opublikowany w wiosennym numerze cyfrowego kwartalnika Krytyka Architektury. Prof. Leśniakowska z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, wybitna znawczyni architektury współczesnej, stwierdziła w nim m.in.: Architektura umiera. Zabija ją pragmatyzm. Jeżeli jest dla niej jakaś nadzieja, to tylko w rzeczywistości wirtualnej, niematerialnej.

Czy tak jest w istocie? Oprócz prof. Leśniakowskiej będą na ten temat dyskutować wybitni polscy architekci: prof. Ewa Kuryłowicz z pracowni APA Kuryłowicz, arch. Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci, dr Bolesław Stelmach z pracowni Stelmach i Partnerzy oraz Michał Piasecki ze studia Bridge. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Sołoducha z Grupy Sztuka Architektury – grupy portali tematycznych skierowanych do architektów, architektów wnętrz i architektów krajobrazu, która jest organizatorem spotkania.

Debata Śmierć architektury?
23 października 2013 r., godz. 18.00
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, aula nr 25, ul. Rejtana 16
Warszawa

Dodaj komentarz