• 2013-10-22

Aga Zaryan śpiewa Ninę Simone

12 listopada ukaże się nowy album Agi Zaryan - Remembering Nina & Abbey, na którym wokalistka wykonuje największe przeboje divy muzyki jazzowej, Niny Simone oraz amerykańskiej wokalistki jazzowej, Abbey Lincoln.

Aga Zaryan, fot. Mateusz Stankiewicz (mat. prasowe)

Aga Zaryan, fot. Mateusz Stankiewicz (mat. prasowe)

Co łączy nową płytę Zaryan z ostatnią płytą zespołu Daft Punk? Obydwie były nagrywane w legendarnym Conway Recording Studios w Hollywood. Album ukazuje się w dziesiątą rocznicę śmierci Niny Simone.

Do udziału w projekcie Aga zaprosiła światowej sławy muzyków, którzy z niezwykłą swobodą poruszają się w takich gatunkach jak jazz, blues czy folk. Można powiedzieć, że liderka zadbała o gwiazdorską obsadę. Brian Blade (perkusja) nagrywa, między innymi,  dla Joni Mitchell, Boba Dylana czy Wayne’a Shortera. Geri Allen to liderka jazzowej pianistyki, a Carol Robbins (harfa) nagrywała jeszcze z samą Niną Simone oraz z takimi gwiazdami jak Sinatra czy Manhattan Transfer.

Jesienią Aga Zaryan wraz z gośćmi z USA wyruszy w międzynarodową trasę koncertową, która będzie promować nowy album. W Polsce artystka odwiedzi między innymi Łódź, Kraków, Gdynię, Zakopane, Łomianki i Wrocław.

Album Agi Zaryan Remembering Nina & Abbey:
Premiera: 12 listopada 2013 roku

Dodaj komentarz