• 2013-10-21

Jan Gehl w Warszawie

6 listopada, o godz. 17.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbędzie się pokaz filmu Ludzki wymiar w reż. Andreasa M. Dalsgaarda oraz spotkanie z profesorem Janem Gehlem.

Jan Gehl (źródło: Wikimedia Commons, fot. użytkownik Elekhh)

Jan Gehl (źródło: Wikimedia Commons, fot. użytkownik Elekhh)

Profesor Jan Gehl jest wybitnym duńskim architektem i urbanistą, propagatorem koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autorem spektakularnych projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy.

Film Ludzki wymiar pokazuje zmagania Jana Gehla i jego zespołu o to, by przywrócić miasta mieszkańcom m.in. poprzez odzyskanie strefy publicznej dla pieszych. Celem proponowanych przez Gehl Architects zmian jest poprawa jakości życia mieszkańców i zrównoważony rozwój miast. Widz obserwuje pracę prof. Gehla od Kopenhagi przez Pekin, Szanghaj, Nowy Jork, Los Angeles, Melbourne, Christchurch aż po Dakar.

Program:

  • godz. 17.00-17.10 – powitanie oraz otwarcie spotkania
  • godz.17.10-18.40 – projekcja filmu Ludzki wymiar, reż. Andreas M. Dalsgaard, Dania, 2012, 83 min, dystrybucja Against Gravity
  • godz. 18.40-19.00 – prelekcja prof. Jana Gehla – profesor opowie o swojej wieloletniej pracy nad humanistycznym rozwojem miast na przykładzie ostatnich dokonań w Moskwie oraz o swojej najnowszej książce pt. Miasta dla ludzi.
  • godz. 19.00-19.30 – panel dyskusyjny z udziałem prof. Jana Gehla, Jarosława Trybusia i Grzegorza Piątka.

Na spotkanie zapraszają Ambasada Królestwa Danii i m.st. Warszawa.

Spotkanie z prof. Janem Gehlem
6 listopada 2013 r., godz. 17.00
Rejestracja kończy się 4 listopada lub po wyczerpaniu miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
Muzeum Historii Żydów Polskich
Warszawa

Dodaj komentarz