• 2013-10-19

Malowanie domków fińskich przeznaczonych do zbycia

19 października Otwarty Jazdów zaprasza wszystkich zainteresowanych losem osiedla na wspólne malowanie makiet domków fińskich oraz na przemarsz przez Warszawę.

Otwarty Jazdów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otwarty Jazdów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdy zainteresowany losem osiedla będzie mógł włączyć się w proces twórczej i pozytywnej kontestacji społecznej, mającej zwrócić uwagę na sytuację tej unikalnej enklawy w sercu miasta.

Ze względu na pogarszającą się sytuację Osiedla Jazdów, aktywiści i mieszkańcy postanowili działać: organizują przemarsz przez Warszawę w czasie którego, niczym szekspirowski las Birnam, wyruszą z Jazdowa w przebraniu domków fińskich, aby zaprosić władze Miasta do poważnej dyskusji na temat przyszłości osiedla. W ramach przygotowań do przemarszu Otwarty Jazdów zaprasza wszystkich do tworzenia wraz z aktywistami i artystami makiet domków, które zostaną użyte w trakcie marszu.

Organizatorzy zbyją pomalowane domki na drodze licytacji. Dochód przeznaczą na rzecz Fundacji dla osób z upośledzeniem umysłowym Nasz Dom działającej przy Oddziale XV Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie – ul. Jazdów 5.

Działania te są odpowiedzią na politykę Miasta: dyrektor ZGN Śródmieście, Pani Małgorzata Mazur, wystąpiła do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośbą o wydanie zgody na przeznaczenie domków fińskich zbycia na drodze licytacji . Stowarzyszenie Mieszkańców Domków Fińskich Jazdów wraz z organizacjami zrzeszonymi wokół inicjatywy Otwarty Jazdów nie zgadzają się z działaniami Miasta, których celem jest likwidacja Osiedla Jazdów.

Malowanie makiet domków fińskich, projekcja filmu Za 10 dni a może za 10 lat
19 października 2013 r., godz. 12.00-18.00
Szpital Ujazdowski, ul. Jazdów 5
Warszawa

Dodaj komentarz