• 2013-10-19

Bobkowski epistolograf i diarysta

Muzeum Literatury w Warszawie zaprasza 24 października na wernisaż wystawy Andrzej Bobkowski. Życie zapisane, którą pragnie uczcić setną rocznicę urodzin znakomitego autora. Wystawa prezentuje Bobkowskiego epistolografa i diarystę: autora paru tysięcy listów i kilku różnej objętości dzienników osobistych.

„Andrzej Bobkowski. Życie zapisane” (źródło: materiały prasowe)

„Andrzej Bobkowski. Życie zapisane” (źródło: materiały prasowe)

Na wystawie będzie można zobaczyć oryginały listów i kartek pocztowych z różnych okresów życia pisarza. Pozwoli to na prześledzenie ewolucji jego sztuki epistolograficznej i pocztówkowej. Dużą atrakcją wystawy będzie młodzieńczy dziennik Bobkowskiego, od którego zaczęła się jego przygoda z literaturą dokumentu osobistego.

Muzeum zapowiada również sensację – pokaże, po raz pierwszy w Polce, autentyczny dziennik Andrzeja Bobkowskiego, prowadzony przez niego w czasie II wojny światowej we Francji, który stał się podstawą Szkiców piórkiem – najbardziej znanej jego książki. Zeszyty te zostały wypożyczone na wystawę przez Polski Instytut Naukowy w Nowym Jorku.

Eksponaty piśmiennicze uzupełniono bogatą dokumentacją fotograficzną. Prezentowane będą zdjęcia zarówno robione Bobkowskiemu, jak i jego autorstwa. Wiele z nich zostanie pokazanych po raz pierwszy.

http://vimeo.com/76868125

Andrzej Bobkowski. Życie zapisane
Wernisaż: 24 października, godz. 18.00
Czas trwania: od 24 października do 31 grudnia 2013 roku
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Dodaj komentarz