• 2013-10-18

Studenci wzornictwa posłuchają projektantów

19 i 21 października, w ramach projektu Wzornictwo – kierunek zamawiany w Politechnice Łódzkiej, studenci tego kierunku wysłuchają wykładów dwóch polskich projektantów – znanych osobowości w świecie mody.

Dawid Tomaszewski: „Jak być profesjonalnym projektantem za granicą?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Tomaszewski: „Jak być profesjonalnym projektantem za granicą?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Dawida Tomaszewskiego pt. Jak być profesjonalnym projektantem za granicą? odbędzie się w sobotę 19 października  o godzinie 13.30 w Sali Konferencyjnej ŁSSE S.A., przy ul. Tymienieckiego 22/24. Natomiast dwa dni później, 21 października o godzinie 12.00 Joanna Klimas przedstawi Spojrzenie na nowe technologie okiem projektanta. Wykład ten odbędzie się w Politechnice Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w Auli W-30. (ul. Żeromskiego 116, bud. A33).

Dawid Tomaszewski jest projektantem, który na stałe pracuje za granicą. Urodził się w Gdańsku, mieszka w Berlinie, gdzie tworzy swoje kreacje. Artysta studiował w College of Fashion w Londynie, Akademie der Kunste w Berlinie i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracował m.in. dla domu mody Soni Rykiel. Na stronie projektanta można przeczytać, że Dawid Tomaszewski to nowoczesna, luksusowa marka uosabiająca innowacyjny high-end design. Projektant szczególną wagę przykłada do jakości i detali. Jego projekty balansują na krawędzi nowoczesnego designu. W swojej najnowszej kolekcji, którą zaprezentuje w trakcie październikowej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, projektant łączy klasyczne, ponadczasowe piękno lejących się tkanin, wyszukanych haftów i połyskliwych metali. Kolekcja utrzymana jest w neutralnych kolorach – od kremowych, pudrowych, wszystkich odcieni bieli, do typowej dla projektanta czerni.

Joanna Klimas: „Spojrzenie na nowe technologie okiem projektanta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Klimas: „Spojrzenie na nowe technologie okiem projektanta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Klimas to jedna z czołowych polskich projektantek, ciesząca się uznaniem i zajmująca stałą pozycję w świecie mody. Kreacje Joanny Klimas są wyrafinowane, oryginalne i jednocześnie subtelne w formie. Ponadto charakteryzuje je jakość oraz doskonała konstrukcja. Projektantkę dwukrotnie uhonorowano nagrodą ELLE Style Awards oraz tytułem Projektant z Klasą. Jej kreacje wielokrotnie gościły w magazynach mody dla kobiet, a jej projekty, jako jedynej współczesnej projektantki, znalazły się w publikacji o modzie Tysiąc lat ubiorów w Polsce. W przerwie od regularnego projektowania kolekcji, zajęła się tworzeniem kostiumów dla opery. Wielkim sukcesem były zaprojektowane przez nią stroje do Oniegina w inscenizacji Mariusza Trelińskiego.
Kolekcja jesień-zima 2011/12 oraz aktualna propozycja na wiosnę/lato udowodniły, że Joanna Klimas zasługuje na miano czołowej minimalistki mody polskiej – tworzącej modę kwestionującą oczywistości, a przy tym klasyczną, a także – rzecz rzadka w polskim świecie mody – całodzienną.

Dawid Tomaszewski: Jak być profesjonalnym projektantem za granicą?
19 października 2013 r., godz. 13.30
Sala Konferencyjna ŁSSE

Joanna Klimas: Spojrzenie na nowe technologie okiem projektanta
21 października 2013 r., godz. 12.00
Politechnika Łódzka, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Łódź

Dodaj komentarz