• 2013-10-18

Mój Przyjaciel Film w 10 miastach Polski

Fundacja Generator zaprasza dzieci w wieku od 8 lat oraz starsze na kolejną odsłonę cyklicznych spotkań filmowych i warsztatów Mój Przyjaciel Film. Akcja odbywa się w 10 miastach Polski: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Augustowie, Gliwicach, Elblągu i Zielonej Górze.

„Mój przyjaciel film” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Mój przyjaciel film” – plakat (źródło: materiały prasowe)

W sobotę 19 października pokazany zostanie film Alfie, mały wilkołak w reżyserii Jorama Lürsena (2011). Po pokazie odbędzie się warsztat o przyjaźni i współpracy. W Warszawie organizatorzy zapraszają w każdą sobotę o godz. 11.00 do siedziby Fundacji Generator. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Projekt w Warszawie potrwa do 26 października.

Mój Przyjaciel Film to niepowtarzalna okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie nagradzane na licznych festiwalach a główne role zagrały w nich dzieci.

W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa, poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne.

Alfie, mały wilkołak. Alfie kończy 7 lat, odkrywa, że jest inny niż pozostałe dzieci. W nocy przy pełni księżyca zmienia się w małego wilkołaka o białym puszystym futerku. Jest przerażony tym, co się z nim dzieje, więc za wszelką cenę próbuje ukryć swoją odmienność. To trudne, zwłaszcza gdy podejrzliwa sąsiadka zauważa, że w nocy znikają jej kurczaki.

Warsztat Razem jesteśmy silni – rzecz o przyjaźni i współpracy. Będzie to rozmowa o przyjaźni i relacjach, jakie tworzymy z innymi; co jest potrzebne do zawiązywania przyjaźni, czy przychodzi to łatwo, czy trudno; o towarzyszącym każdej relacji międzyludzkiej konfliktom i sposobom ich rozwiązywania. Zajęcia wprowadzą również pojęcie empatii.

Mój Przyjaciel Film
Od 19 października 2013 roku
Warszawa, Gdynia, Kraków, Poznań, Toruń, Wrocław, Augustów, Gliwice, Elbląg, Zielona Góra

Dodaj komentarz