• 2013-10-18

Premiera w Teatrze Narodowym

24 października w Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka Milczenie o Hiobie.

Teatr Narodowy, logo (źródło: mat. prasowe)

Teatr Narodowy, logo (źródło: mat. prasowe)

Interpretowana przez twórców spektaklu historia Hioba nie jest wyłącznie opowieścią o cierpieniu, lecz skłaniającą do milczącej medytacji życiową lekcją. Premierowe przedstawienie odbędzie się z udziałem grającego na żywo zespołu Kormorany.

I siedzieli przy nim na ziemi siedem dni i siedem nocy, i żaden nie przemówił do niego ani słowa, gdyż widzieli, że jego ból był bardzo wielki (Księga Hioba, 2,13).

Reżyser, Piotr Cieplak, to autor cieszącej się ogromnym powodzeniem inscenizacji Opowiadań dla dzieci Isaaca Bashevisa Singera (Teatr Narodowy, 2007) – powraca do Księgi Hioba i namawia do wspólnego zamyślenia nad biblijnym tekstem. Interpretowana przez twórców spektaklu historia Hioba nie jest jednak wyłącznie opowieścią o cierpieniu, lecz skłaniającą do milczącej medytacji życiową lekcją.

Milczenie o Hiobie

scenariusz i reżyseria Piotr Cieplak
scenografia i kostiumy Andrzej Witkowski
muzyka Paweł Czepułkowski, Michał Litwiniec
choreografia Leszek Bzdyl
współpraca dramaturgiczna Małgorzata Głuchowska
projekcje video Daria Kopiec

Obsada: Monika Dryl, Wiktoria Gorodeckaja, Dominika Kluźniak, Cezary Kosiński, Jerzy Łapiński, Karol Pocheć, Tomasz Sapryk, Zbigniew Zamachowski

Premiera: 24 października 2013 roku
Teatr Narodowy w Warszawie

Dodaj komentarz