• 2013-10-18

Małgorzata Kalinowska i Krzysztof Wosik nieulotnie w Gdańsku

Od 11 października w Gdańskim Archipelagu Kultury można oglądać wystawę pt. Nieulotne, w ramach której swoje prace zaprezentują Małgorzata Kalinowska i Krzysztof Wosik.

Autor pracy: Krzysztof Wosik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Krzysztof Wosik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa o przemijaniu, nieodwracalności tego, co minione; o uporczywości wspomnień, które choć odległe wciąż dają o sobie znać. Nie używając słów próbujemy zapisać nasze emocje, przemyślenia, refleksje. Osobiste doznania, bolesne doświadczenia zamykamy w ramach, przyszywamy do płócien, związujemy; nadajemy im kształt, kolor, teksturę. Wystawiamy na światło dzienne intymne cierpienia, przeżywane dotychczas w samotności, by w końcu poddały się upływowi czasu; przestały być tak ciężkie, trwałe, NIEULOTNE.

Małgorzata Kalinowska urodzona w 1989 r. Studentka V roku malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (pracownia prof. Henryka Cześnika). Autorka realizacji z zakresu malarstwa, kolażu, asamblażu, tkaniny artystycznej, fotografii. Projektuje i ręcznie wykonuje biżuterię. Nadaje nowe funkcje i kształty istniejącym rzeczom lub tworzy je od nowa wykorzystując recyclingowe materiały. Swoje prace prezentowała min. na wystawach w Łodzi, Żaganiu, Krakowie, Trójmieście. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Krzysztof Wosik to artysta plastyk, zajmuje się książką artystyczną, ilustracją, fotografią, asamblażem. Urodzony w 1968 roku. Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Edukacji Wizualnej. Dyplom w pracowni Intermedia prof. Wiesława Karolaka i w pracowni Projektowania Graficznego prof. Włodzimierza Morawskiego (2000 r.). Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce (Łódź, Poznań, Warszawa, Wałbrzych, Gorzów Wielkopolski, Żagań, Kazimierz Wielki, Dąbrowa Górnicza, Katowice} oraz za granicą Niemcy (Weimar, Berlin, Scheesberg, Lipsk), Holandia ( Haga, Groningen), Węgry (Budapeszt), Finlandia (Turku).

Małgorzata Kalinowska, Krzysztof Wosik, Nieulotne
Wystawę można oglądać od 11 do 31 października 2013 roku
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo

Dodaj komentarz