• 2013-10-18

kuchnia+ food film fest świętuje 5. urodziny

22 listopada wystartuje przegląd filmów kulinarnych kuchnia+ food film fest. W tym roku po raz pierwszy przegląd zagości aż w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

kuchnia+ food film fest (źródło: materiały prasowe organizatora)

kuchnia+ food film fest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tradycyjnie, kuchnia+ food film fest będzie trwał cały weekend, tym razem od 22 do 24 listopada. Pierwszy raz w historii odbędzie się w czterech miastach. Oprócz Warszawy i Poznania, gdzie ma już kilkuletnią tradycję, zawita także do Gdańska i Wrocławia

Szczególnie traktujemy tę edycję przeglądu, bo to już piąty raz kiedy wraz z uczestnikami kuchnia+ food film fest zasiadamy do tej wyjątkowej filmowej uczty. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę przygotowaliśmy dla widzów specjalny cykl filmowy na antenie naszej stacji

– mówi Joanna Albin, brand manager kanału kuchnia+, organizatora i inicjatora przeglądu.

W każdą sobotę, począwszy od 19 października stacja zaprezentuje filmy pokazywane na poprzednich edycjach kuchnia+ food film fest. Pierwszą pozycją będzie dokument O gotowaniu i innych marzeniach, opowiadający o peruwiańskiej kulturze i kuchni. Tydzień później, 26 października widzowie obejrzą Skosztuj z kosza o zjawisku freeganizmu. Z kolei 2 listopada będzie można zobaczyć Ostatni walc w elBulli, zapis ostatnich dni istnienia słynnej restauracji. W sobotę, 9 listopada kuchnia+ zaprezentuje film Natura, kobiety i wino. Kulminacją będzie weekend poprzedzający festiwal. 16 i 17 listopada osoby oczekujące na przegląd obejrzą Trzy gwiazdki o słynnych oznaczeniach w branży gastronomicznej i Bydło – prawdziwe życie krów o tych pozornie mało interesujących zwierzętach. Na antenowe atrakcje mogą liczyć także osoby, które nie będą mogły wybrać się na 5. kuchnia+ food film fest. W festiwalowy weekend kanał pokaże Tost. Historię chłopięcego głodu i Najlepszego kucharza świata.

kuchnia+ food film fest to wyjątkowy przegląd filmowy prezentujący produkcje poświęcone gotowaniu, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia. Jego ideą jest przybliżenie widzom świata kulinariów, a także jego kulis. Pokazom w kinie towarzyszą poczęstunki związane z tematyką danego filmu. kuchnia+ food film fest to również szereg wydarzeń specjalnych odbywających się w ramach festiwalu, w tym dyskusje z ekspertami i twórcami filmów, imprezy dla dzieci oraz inne bardziej uroczyste imprezy. Popularność imprezy rośnie z roku na rok. W czwartej edycji uczestniczyło ponad 6 tysięcy gości. Filmy prezentowane w ramach przeglądu są następnie emitowane na antenie kanału kuchnia+.

kuchnia+ food film fest
22-24 listopada 2013 r.
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław

Dodaj komentarz