• 2013-10-18

Andrzej Jarodzki między bytem a stawaniem się

Od 24 października w Galerii Entropia we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Andrzeja Jarodzkiego pt. Między bytem a stawaniem się.

Andrzej Jarodzki, „075B Taxi” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Jarodzki, „075B Taxi” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na ten czas galeria stworzy symbiozę z pracownią twórcy – mikroświat, w którym zbliżą się do siebie materia i metafizyka kreacji. Fizyczna egzystencja obiektów sztuki ukaże swą podstawową składową – proces, stawanie się w drodze do nieodwracalnej realności. Cokolwiek nazwiemy rzeczywistością odsłania nam się jedynie poprzez aktywne tworzenie, w którym uczestniczymy z dostępnym nam bagażem fantazji, umiejętności i wiedzy. Niepoprzestanie na konceptualizacji pomysłu, uparte materializowanie idei to fundament artystycznego bycia tego autora.

Dorota Jasińska-Smoleńska

Andrzej Jarodzki vel Futerleib alias Futer alias Dillinger (ur. 1953) ukończył Wydział Grafiki PWSSP we Wrocławiu. Artysta wielu dyscyplin – rysunek, grafika, fotografia, film, rzeźba, malarstwo (także naścienne), performance, muzyka. W swoim malarstwie wykorzystuje wiele technik, kilka par okularów i rozmaite podłoża (powierzchnie znalezionych przedmiotów). W młodzieńczych latach skakał na spadochronach, latał na szybowcach, a nawet skonstruował lotnię. Zapewne ma to jakiś związek z obecnością przestworzy, wiatru, nieba i obiektów latających na jego obrazach. Tworzy projekty rzeźb i obiektów do przestrzeni publicznej, z których we Wrocławiu został zrealizowany Pociąg do nieba. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych.

Andrzej Jarodzki, Między bytem a stawaniem się
Wernisaż: 24 października 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 14 listopada 2013 roku
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz