• 2013-10-17

VIII Warszawski Festiwal Gitarowy

14 listopada 2013 roku rozpocznie się kolejna, ósma edycja Warszawskiego Festiwalu Gitarowego. W tym roku Festiwal potrwa trzy dni, a jago główne koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Warszawski Festiwal Gitarowy (źródło: mat. prasowe)

Warszawski Festiwal Gitarowy (źródło: mat. prasowe)

W tym roku we współpracy z Instytutem Cervantesa w czwartek 14 listopada odbędzie się po raz pierwszy w ramach festiwalu jako impreza towarzysząca, recital młodej hiszpańskiej gitarzystki, Isabel María Sánchez Millán . Recital artystki będzie nagrodą za zwycięstwo w konkursie i odbędzie się w Instytucie Cervantesa w Warszawie, wstęp na ten koncert jest wolny. Być może widzowie koncertu artystki będą świadkami narodzenia wielkiej gwiazdy gitarowej, która w swoim rodzimym państwie jest już doskonale znana.

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędą się koncerty główne. Pierwszy, zaplanowany na 15 listopada, będzie koncertem porywającym wspaniałą muzyką, tańcem i śpiewem; od flamenco po tango. Tego dnia zaprezentują się Corazon Flamenco Latido Latino.

16 listopada odbędzie się koncert główny z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyr. Jacka Rogali oraz sześciu gitarzystów – Sebastiana Wypycha, Klaudiusza Barana, Anny Iberszer, Marka Fedora, Andrzeja Lewockiego, Magdy Navarette. Podczas koncertu będzie można usłyszeć dwie prapremiery światowe, koncerty specjalnie napisane na Warszawski Festiwal Gitarowy. Zabrzmi również koncert GO TAI Marka Pasiecznego, którego premiera miała się odbyć rok temu oraz koncert hiszpański.

Również po raz pierwszy w ramach festiwalu odbędzie się koncert z gitarą klasyczną dla najmłodszych dzieci Groźny Król Byk, kierowany do dzieci z rodzicami. 15 listopada w Skwerze Hoovera, filii Fabryki Trzciny, odbędzie się koncert, podczas którego dzieci wraz z elfami Wiolinką i Basikiem przeżyją wielką przygodę przy akompaniamencie gitary klasycznej. Koncert prowadzi i czaruje dzieci oraz opiekunów, aktorka Ewa Szawłowska. Gitarze towarzyszy na instrumencie klawiszowym Monika Polaczek-Przestrzelska. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

VIII Warszawski Festiwal Gitarowy
od 14 do 16 października 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz