• 2013-10-16

Projekt Coldair

Tobiasz Biliński, czyli Coldair uznawany jest za jednego z najbardziej obiecujących artystów niezależnych w Polsce. W ramach swojej trasy koncertowej muzyk 17 października wystąpi zagra koncert w krakowskim Klubie Piękny Pies.

Coldair (źródło: mat. prasowe Klubu Piękny Pies)

Coldair (źródło: mat. prasowe Klubu Piękny Pies)

Projekt Coldair ma charakter solowy – Tobiasz Biliński jest autorem muzyki oraz tekstów, aranżuje i produkuje większość utworów. Przeważnie realizuje nagrania na własną rękę, będąc wiernym filozofii DIY. Występuje w różnych konfiguracjach; od solowego setu opartego na komputerowych loopach, rozmarzonej gitarze i delikatnym wokalu, do siedmioosobowej, epickiej mini-orkiestry z udziałem sekcji dętej i wielu innych instrumentów.

Biliński przebił się do szerszej publiczności z zespołem Kyst, którego był założycielem, gitarzystą, perkusistą oraz wokalistą. Zespół wydał 2 ciepło dobrze albumy oraz wystąpił na światowych festiwalach, takich jak SXSW (Austin, Texas), Culture Collide (Los Angeles, California), Primavera Sound (Barcelona, Hiszpania), Eurosonic (Groningen, Holandia), Open’er Festival, OFF Festival czy Fusion (pod Berlinem).

Po zahibernowaniu Kyst, Biliński podjął się badania mało mu znanego wcześniej gruntu, czyli pisania piosenek. We wrześniu 2010 roku wydał własnym sumptem zbiór półdemówek, czyli album Persephone i wyruszył w 40-dniową trasę po Europie, grając ponad 30 koncertów. Wydanie w 2011 roku pierwszej oficjalnej płyty, czyli Far South, doprowadziło do występów w telewizji (Poziom 2.0) i radio (Czwórka), a także na większości z wcześniej wymienionych festiwali oraz dodatkowo na Canadian Music Week w Toronto. Coldair w ramach odbywanej własnie trasy koncertowej pojawi się również m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Radomiu, Łodzi, Gdyni i Bydgoszczy.

Koncert Coldair w Krakowie:
17 października 2013 roku
ul. Bożego Ciała 9, Klub Piękny Pies

Dodaj komentarz