Brutal – retrospekcja w Łodzi

19 października o godz. 19.30 Galeria Nowa w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Michała Łuczaka pt. Brutal – retrospekcja.

„Brutal – retrospekcja”, fot. Michał Łuczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Brutal – retrospekcja”, fot. Michał Łuczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krajobraz miejski ulega nieustannym zmianom. Obrazy burzonych i wznoszonych budynków zapisują się w pamięci epok. Stają się ikonami, nawet jeśli czasem nie ma już po nich śladu. To jednak co pozostaje, to archiwalia – projekty, rysunki, zdjęcia. Wystawa Brutal – retrospekcja pokazuje pozostałości po budynku dworca kolejowego w Katowicach. Kilkadziesiąt zdjęć i kilka planów architektonicznych opowiadają o Miejscu, którego od pewnego czasu już nie ma.

Michał Łuczak urodził się w 1983 roku na Górnym Śląsku. Mieszka w Giszowcu, górniczej dzielnicy Katowic, pracuje głównie w Warszawie. Od wielu lat dokumentuje Śląsk i zmiany, które tu nastąpiły po upadku komunizmu w 1989 roku.
W latach 2008–2009 współpracował z Andrzejem Kramarzem przy projektach fundacji IMAGO MUNDI: Stefania Gurdowa – Klisze przechowuje się oraz Stefania Gurdowa – Czas niewinności. Od roku 2010 jest członkiem kolektywu SPUTNIK PHOTOS skupiającym fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Wystawa odbędzie się w ramach festiwalu Łódź Design.

Michał Łuczak, Brutal – retrospekcja
19 października – 8 listopada 2013 r.
Galeria Nowa
Łódź

Dodaj komentarz