• 2013-10-16

Brennnessel on Tour 2013

W listopadzie odbędzie się poznańska odsłona trasy Brennnessel on Tour 2013. 30 listopada w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich zagra trio Kamp!, przed nim na scenie pojawi się duet Rebeka oraz gość specjalny – brytyjska formacja Fenech-Soler.

Kamp! w Red Bull Studio, fot. Gianfranco Tripodo, Red Bull Content Pool (źródło: mat. prasowe)

Kamp! w Red Bull Studio, fot. Gianfranco Tripodo, Red Bull Content Pool (źródło: mat. prasowe)

Kamp! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskiej scenie elektronicznej. Ich wydawnictwo ukazało się w listopadzie ubiegłego roku, nakładem dowodzonej przez muzyków Brennnessel Records. Płyta znalazła się w czołówce części muzycznych podsumowań 2012 roku. Singiel Cairo wydała natomiast portugalska wytwórnia Discotexas, umożliwiając Kamp! pracę przy remixach m.in. Appaloosy. Muzycy występowali już na największych scenach w Polsce, a także zagranicą – m.in. na festiwalu SXSW (USA), The Great Escape i Liverpool Sound City (UK).

Gościem specjalnym na koncercie Kamp! będzie brytyjska formacja Fenech-Soler. Na 30 września zaplanowana jest premiera ich drugiego albumu – Rituals. Krążek promuje singiel Last Forever, który w prasie muzycznej zebrał bardzo pozytywne recenzje. Zespół jest znany jest polskiej publiczności – muzycy występowali w 2011 roku na FreeFormFestival. Koncert w Poznaniu będzie jednak pierwszą okazją do sprawdzenia nowego materiału grupy, choć bez wątpienia można spodziewać się również utworów z debiutanckiego Fenech-Soler, takich jak Lies czy Demons.

Poznański duet Rebeka to Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Debiutancki album Hellada wydali wiosną br., nakładem Brennnessel Records, szybko zyskując rozgłos i popularność na rodzimej scenie. Od momentu zainaugurowania projektu przez Iwonę w 2008 roku występowali już na największych festiwalach w naszym kraju, a w najbliższym czasie pojawią się również poza Polską – na trasie zaplanowane mają koncerty na festiwalach Reeperbahn w Hamburgu i CMJ w Nowym Jorku.

Brennnessel on Tour 2013:
30 listopada 2013 roku
ul. Głogowska 14, Hala numer 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich
Poznań

Dodaj komentarz