• 2013-10-16

Jesienny Salon Paryski 2013 – znana polska artystka

Do 20 października Aleksandra Kann-Bogomilska wraz z rzeźbą Cisza będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznej edycji Jesiennego Salonu Paryskiego. Praca jest kompozycją wykonaną z brązu i kamienia.

Aleksandra Kann-Bogomilska, „Cisza” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Kann-Bogomilska, „Cisza” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Kann-Bogomilska jest konserwator zabytków, rzeźbiarką, malarką. Uzyskała dyplom Wydziału Konserwacji Rzeźby i Elementów Architektonicznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1984) oraz Stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki 1990 r. Posiada aktualne zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich wydane przez wojewodę warszawskiego. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w prowadzeniu prac konserwatorskich, potwierdzone przyznaniem przez Ministra Kultury: srebrnej (2004) oraz przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: złotej (2009) odznaki Za opiekę nad zabytkami.

Pod zamkniętymi powiekami, światło, kolor, przestrzeń. Pędzle, farby przenoszą na płótna moje ciągłe podróże – ucieczki – tam gdzie byłam i nie. Rzeźba, z którą jestem na co dzień od najmłodszych lat, nadaje myślom konkretny kształt, zatrzymuje swoim ciężarem blisko ziemi. Przestrzeń bez końca, jak ta z krajobrazów w Maine, fascynuje mnie i wciąga swoim światłem, kolorem. Przypomina o drodze, która nadaje sens działaniu, pozwala zatrzymać wartość życia. W każdej chwili mogę przemierzać jej nieokreśloność.

Aleksandra Kann-Bogomilska

Aleksandra Kann-Bogomilska, Jesienny Salon Paryski 2013
Wystawę można oglądać od 15 do 20 października
Paryż

Dodaj komentarz