• 2013-10-15

Ambasadorowie Sztuki zagoszczą w warszawskim ZPAP

Od 4 listopada w galeriach budynku Okręgu Warszawskiego ZPAP będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Ambasadorowie Sztuki.

Zaproszenie na wystawę „Ambasadorowie Sztuki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszenie na wystawę „Ambasadorowie Sztuki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najnowszym przedsięwzięciem ZPAP jest wystawa Ambasadorowie Sztuki. To wydarzenie o charakterze międzynarodowym. Udział w wystawie wezmą artyści z różnych państw Europy oraz artyści ze wszystkich Okręgów Związku Polskich Artystów Plastyków – jednej z najstarszej tego typu organizacji na świecie.

Celem wystawy jest ukazanie prac wybitnych artystów, z dużym dorobkiem artystycznym z różnych części Europy oraz wykłady na temat funkcjonowania sztuki w poszczególnych krajach i mechanizmach współczesnego art world’u z udziałem zaproszonych gości. Wystawa jest bardzo prestiżowa, ukazująca dokonania artystów, którzy swoją twórczością artystyczną na trwale zapisali się w kulturze Europy.

Sztuka prezentowanych artystów na wystawie Ambasadorowie Sztuki ma przybliżyć warszawskim odbiorcom nie tylko przesłanie poszczególnego artysty, ale również ideę zaprezentowania sztuki wspólnie ze znakomitymi artystami z innych krajów, (tj. Austrii, Łotwy, Italii, Szwecji, Francji, Białorusi, Bułgarii, Rosji, Niemiec, Węgier) w celu podkreślenia, iż sztuka może tylko łączyć, nigdy dzielić. Ukazanie różnorodnej sztuki w różnych aspektach podkreśla, że nawet tak wielkie indywidualności, jakimi są artyści prezentujący swoje dzieła na wystawie mogą wspólnie przekazać ponadczasowe wartości, które są niezaprzeczalnym nośnikiem rozwoju ludzkości.

Wystawa Ambasadorowie Sztuki jest organizowana przez: Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków.
Kuratorami wystawy Ambasadorowie Sztuki będą: prezes ZPAP, prof. Jacek Kucaba oraz wiceprezes ZPAP Ryszard Kowalewski.

Małgorzata Dydio, Historyk i manager sztuki

Ambasadorowie Sztuki
Wystawę będzie można oglądać od 4 do 25 listopada 2013 roku
Okręg Warszawski ZPAP
ul. Mazowiecka 11a
Warszawa

Dodaj komentarz