• 2013-10-15

Rusza 1. Nowohucki Festiwal Sztuki

18 października w Krakowie rozpocznie się 1. Nowohucki Festiwal Sztuki. Będzie to impreza promocyjno-targowa, po raz pierwszy organizowana przez Nowohuckie Centrum Kultury we współpracy z Agencją Artystyczną GAP.

1. Nowohucki Festiwal Sztuki, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

1. Nowohucki Festiwal Sztuki, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal łączyć ma prezentację różnych nurtów sztuki i designu ze sprzedażą dzieł i wyrobów artystycznych, ofero¬wanych przede wszystkim przez młodych twórców. Targom odbywającym się w całej przestrzeni NCK przy placu Centralnym, towarzyszyć będą wernisaże wystaw znanych krakowskich artystów, performance, warsztaty, pokazy, prezentacje multimedialne, koncerty młodych muzyków.

W ramach Festiwalu powstanie Pierwszy Mural w Nowej Hucie – malowidło na wschodniej ścianie Nowohuckiego Centrum Kultury, o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych, stworzone przez artystów z ASP.

Na trzy jesienne dni Nowa Huta stanie się Nowym Kulturalnym Centrum Krakowa. Adresatami Festiwalu są nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy krakowianie. Będziemy zachęcać do aktywnego udziału w wielowymiarowym wydarzeniu kulturalnym. Dla artystów będzie to znakomita okazja zetknięcia się z wieloma wybitnymi twórcami i podzielenia się swoim dorobkiem (bez opłat dla artystów i uczestników).

Poprzez Żywą Sztukę będzie można przełamywać stereotypy i bariery, zachęcając wszystkich obecnych do stałego obcowania z autentycznymi dziełami, przekonywać, że zamiast kupować reprodukcje i imitacje, warto zainwestować w coś oryginalnego i niepowtarzalnego.

1. Nowohucki Festiwal Sztuki
Festiwal odbędzie się w dniach od 18 do 20 października 2013 roku
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
Kraków

Dodaj komentarz