• 2013-10-14

Echa i wspomnienia w wierszach Bonowicza

24 października nakładem Biura Literackiego ukaże się tom poetycki Echa. To szósta poetycka książka krakowskiego poety, laureata Nagrody Literackiej Gdynia Wojciecha Bonowicza.

Wojciech Bonowicz „Echa” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Wojciech Bonowicz „Echa” – okładka (źródło: materiały prasowe)

W książce do uszu czytelnika dobiegają echa i pogłosy dawnych wydarzeń, zaprzeszłych historii i zapisanych w stopklatkach wspomnień. Wszechobecna iluzoryczna gama odpamiętywań wskrzesza to, co byłe, kreując (nie)rzeczywistość na przecięciu tego, co minione i teraźniejsze. Echa to setna książka w serii Biura Literackiego Poezje.

Wojciech Bonowicz

Urodzony 10 stycznia 1967 roku w Oświęcimiu. Poeta, publicysta, dziennikarz. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Brulion Poetycki (1989), nagrodę główną w konkursach poetyckich Nowego Nurtu (1995) oraz im. K.K. Baczyńskiego (1995). Laureat Nagrody Literackiej Gdynia za tom Pełne morze (2007). Do Nagrody Literackiej Nike nominowano biografię Tischner (2001) oraz Pełne morze (2007). Stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym (jako felietonista) i miesięcznikiem Znak. Mieszka w Krakowie.

Wojciech Bonowicz Echa
Premiera: 24 października 2013 roku
Biuro Literackie

Dodaj komentarz