• 2013-10-14

Retrospektywa największych kompozycji wiedeńskich

16 października we Wrocławiu rozpocznie się XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej organizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, logo (źródło: mat. prasowe)

XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, logo (źródło: mat. prasowe)

Na XX. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej przed wrocławską publicznością po raz pierwszy w Polsce wystąpi światowej sławy sopranistka – Camilla Nylund, w repertuarze największych dzieł muzyki wiedeńskiej. U jej boku będzie można zobaczyć wybitnego tenora Christopha Strehla, który na co dzień współpracuje z Operą w Dortmundzie. Soliści wystąpią we wnętrzach nowo otwartego Teatru Muzycznego Capitol przy akompaniamencie Wrocławskiej Orkiestry Festiwalowej im. J. Straussa pod batutą Jana Ślęka.

W czasie festiwalu wystąpi też formacja Affabre – The Chamber Singers. Sześciu wokalistów, którzy od 30 lat cieszą się niesłabnącą popularnością i potrafią z powodzeniem zastąpić skład orkiestry symfonicznej.

W repertuarze znajduje się także koncert Młodych Laureatów, który przypomni obecnie znanych już śpiewaków zaczynających swoją karierę z Festiwalem Muzyki Wiedeńskiej. Przed publicznością wystąpi Przemysław Borys, Krystian Krzeszowiak, Natalia Rubiś, Sohn Ye Young, Joanna Zawartko i Wiktor Kuzniecow.

W programie zaplanowano również wykład wybitnego muzykologa Marka Dyżewskiego, poświęcony muzyce wiedeńskiej. Festiwal zakończy Koncert Nadzwyczajny w Ostrzeszowie.

XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej:
od 16 do 20 października 2013 roku
Wrocław

Dodaj komentarz