• 2013-10-12

Pożegnanie z Tajemnicami Wiklinowej Zatoki

Podczas kolejnego jesiennego Niedzielnego Poranka Centrum Sztuki WRO kończy prezentację jednej z najciekawszych stworzonych w Polsce serii animowanych – Tajemnic Wiklinowej Zatoki. To ostatnia okazja, by towarzyszyć młodemu piżmakowi Serafinowi w przygodach i wyzwaniach samodzielnego życia.

„Tajemnice Wilkinowej Zatoki” (źródło: materiały prasowe)

„Tajemnice Wilkinowej Zatoki” (źródło: materiały prasowe)

Gdzie zniknął bohater? Czy pies to naprawdę groźny intruz, czy jednak da się bestię obłaskawić, by stała się najlepszym przyjacielem? Czy Ogryzek to naprawdę Archibald? Raz na wierzchu i raz na dnie – tak w życiu jest, to każdy wie…!

Tajemnice Wiklinowej Zatoki – cykl stworzony przez twórców ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie; w połowie lat 80. czarował polską publiczność doskonałą animacją, świetną obsadą, scenariuszem i muzyką. Dziś oglądany, tylko zyskuje na jakości, stanowiąc kolejny dowód na niezwykłą kreatywność i perfekcje polskich animatorów.

A po projekcji WRO ponownie zaprasza do podglądania warsztatów Ja, Robot… – Sztuka kinetyczna i robotyka dla dzieci, prowadzonych przez artystów zaproszonych przez WRO we współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie.

Program:

Seria Tajemnice Wiklinowej Zatoki:

  • Porwanie Serafina,
  • Rozstanie.

Tajemnice Wiklinowej Zatoki
13 października 2013 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz