• 2013-10-12

Polski Parauszek i Przyjaciele wyruszy na podbój świata

We wtorek 8 października w łódzkim studiu Se-ma-for odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono, że studio podpisało umowę z jednym z największych światowych dystrybutorów programów dziecięcych Zodiak Kids na międzynarodową dystrybucję serialu Parauszek i Przyjaciele.

„Parauszek i Przyjaciele” (źródło: materiały prasowe)

„Parauszek i Przyjaciele” (źródło: materiały prasowe)

Serial, który we wrześniu wszedł do emisji w telewizji MiniMini+, to pierwsza od ponad dziesięciu lat polska produkcja lalkowa dla dzieci i godny następca Misia Uszatka. Podpisanie umowy z firmą Zodiak oznacza, że Parauszek i Przyjaciele ma szansę być najszerzej dystrybuowanym polskim serialem dla dzieci w historii polskiej kinematografii.

Parauszek i Przyjaciele będzie częścią globalnego katalogu Zodiak Kids i po raz pierwszy został zaprezentowany przez firmę zaledwie kilka dni temu na targach MIPCOM (jedne z największych targów filmowych na świecie we francuskim Cannes).

Komentując nowy nabytek, Wiceprezes ds. Globalnej Sprzedaży oraz Koprodukcji Zodiak Karen Vermeulen stwierdza:

W Zodiak Kids przykładamy szczególną wagę do treści, jakie reprezentujemy, by zapewnić pieczę nad własnością intelektualną naszych kontrahentów oraz dobrze uzupełnić ofertę skierowaną na rynek międzynarodowy. Nasi specjaliści ds. dystrybucji programów dziecięcych są szczerze przejęci nowym serialem – Parauszek to wysokiej jakości marka, która spełnia wszelkie warunki konieczne do sukcesu.

Mimo że Polska ma długie tradycje w animacji poklatkowej, Parauszek i Przyjaciele to pierwszy serial stop motion wyprodukowany w kraju od ponad dekady.

Spędziliśmy dużo czasu, projektując tą unikatową serię, i ku naszemu zadowoleniu polska premiera Parauszka i Przyjaciół wywołała falę entuzjazmu u dziennikarzy oraz publiczności. Dlatego właśnie byliśmy bardzo ostrożni w doborze międzynarodowego partnera – i postawiliśmy na współpracę ze Zodiak Kids – stwierdził Zbigniew Żmudzki, założyciel studia.

W najbliższym czasie planowane są również krajowe aktywności dla serialu – pod koniec listopada ukażą się dwie płyty DVD z przygodami sympatycznych przyjaciół z Se-ma-fora. Ich dystrybutorem jest jedna z największych firm dystrybucyjnych w Polsce – Galapagos.

Parauszek i Przyjaciele został również pokazany na łódzkim Se-ma-for Film Festivalu.

Parauszek i Przyjaciele
Fundacja Filmowa Se-Ma-For

Dodaj komentarz