• 2013-10-12

Krakowskie Reminiscencje Teatralne coraz bliżej

16 października w Krakowie rozpoczną się 38. Krakowskie Reminiscencje Teatralne. W pierwszych dniach Festiwalu widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakle autorstwa Radka Rychcika oraz duetu Strzępka & Demirski.

Krakowskie Reminiscencje Teatralne, plakat (źródło: mat. prasowe)

Krakowskie Reminiscencje Teatralne, plakat (źródło: mat. prasowe)

Festiwal rozpocznie w Teatrze Nowym Follow me Radka Rychcika, czyli love story z archiwami krakowskiego IPNu w tle, dowód na to, że życie pisze najbardziej niezwykle scenariusze. O godz. 20.00 niebagatelna okazja dla amatorów tańca współczesnego (zarówno w praktyce, jak i w teorii) – nowoczesne taneczne misterium z udziałem gwiazdy choreografii An Kaler Insignificant Others (learning to look sideways) w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

W tym dniu również pierwsze artystyczne spacery po Krakowie: wędrując tropem Artistic City Trips (w grupach zorganizowanych lub samodzielnie, wyposażeni w plik mp3) odkryć można miasto wcześniej nieznane. W programie również filmy, propozycje Klubu festiwalowego (Pauza In Garden) oraz wydarzenia towarzyszące w Starym Teatrze.

W drugim dniu festiwalu duet Strzępka & Demirski zaprezentuje w MOSie spektakl RE//MIX Dario Fo przesłał instrukcje, obraz zderzenia świata polityki i kultury, bez znieczulenia i bez kompromisów. Również w czwartek długo oczekiwana premiera specjalnie stworzonego dla RMNSC. przedsięwzięcia – w Artetece #stalker ukaże swoją twarz.

Krakowskie Reminiscencje Teatralne:
od 16 do 20 października 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz