• 2013-10-11

Pamiętnik Blumki i dzieci Korczaka w Starej Prochowni

Stowarzyszenie Grupa Studnia O. zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat w najbliższy weekend do Teatru Stara Prochownia w Warszawie na Pamiętnik Blumki. Opowieści z pamięci – spotkanie z cyklu Scena Opowiadania 2013. Opowiada Beata Frankowska, na akordeonie gra Robert Lipka.

„Pamiętnik Blumki. Opowieści z pamięci” (źródło: materiały prasowe)

„Pamiętnik Blumki. Opowieści z pamięci” (źródło: materiały prasowe)

Czy można z klocków zbudować dom? Dom ze snu? Na ulicy Krochmalnej 92 stał niegdyś biały dom w szarej Warszawie. Dom żydowskich dzieci. Mieszkali tu doktor Korczak, pani Stefa i dzieci, a wśród nich: Zygmuś, który rybę wypuścił do Wisły, Reginka, co jak nikt potrafiła opowiadać, Kocyk, który w swoim nocniku nosił węgiel, Aron, który często płakał w nocy i szył tak pięknie jak jego dziadek, Ryfka rzucająca śnieżkami do celu lepiej niż chłopaki i Blumka, co pisała pamiętnik. Dzieci miały tu swój sąd, swoją listę łez i swoją gazetę Mały Przegląd. I miały swojego doktora. A on miał je. Aż do samego końca.

Opowieść, którą warto przypominać i opowiadać nie tylko w Roku Korczaka, na podstawie książek: Pamiętnik Blumki Iwony Chmielewskiej, Pamiętnik z getta Janusza Korczaka, Korczak. Próba biografii Joanny Olczak-Ronikier.

Pamiętnik Blumki. Opowieści z pamięci
12 i 13 października 2013 roku, godz. 11.00
Teatr Stara Prochownia w Warszawie

Dodaj komentarz