• 2013-10-11

OFF Cinema w listopadzie w Poznaniu

Od 20 do 24 listopada w Poznaniu potrwa 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFF Cinema.

Festiwal OFF Cinema (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal OFF Cinema (źródło: materiały prasowe organizatora)

17. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF Cinema jest festiwalem konkursowym, który prezentuje filmy dokumentalne z całego świata. Najlepszym dokumentom Jury złożone z wybitnych twórców kina, krytyków filmowych i animatorów kultury przyznaje nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek. Promujemy i prezentujemy interesujące wydarzenia z szerokiego kręgu polskiej i światowej kinematografii współczesnej i klasycznej nie tylko dokumentalnej. Konkursowi towarzyszą liczne pokazy specjalne, spotkania z twórcami, wystawy o tematyce filmowej, koncerty filmowomuzyczne, warsztaty filmowe, wykłady naukowe i panele dyskusyjne. Festiwal wspiera rozwój kina dokumentalnego na trzech płaszczyznach: prezentacja, edukacja, refleksja.

W tym roku w skład jury, które oceniać będzie 40 wybranych filmów, wejdą: Tomasz Wolski (przewodniczący), Radka Franczak, Monika Górska, Pim Zwier i Bartosz Żurawiecki. Głównym wydarzeniem festiwalu jest konkurs filmów dokumentalnych. Spośród zakwalifikowanych obrazów jury nagrodzi najlepsze Złotym, Srebrnym i Brązowym Zamkiem.

Konkurs, choć najważniejszy, nie jest jedynym wydarzeniem w ramach OFF Cinema. Towarzyszą mu: wystawy, koncerty, warsztaty, spotkania i dyskusje z twórcami. Podczas 17. edycji festiwalu przygotowujemy między innymi wystawę o Władysławie Ślesickim wraz z retrospektywą jego twórczości, konferencję naukową, warsztaty filmowe, fotograficzne i krytyki filmowej.

Festiwal OFF Cinema (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal OFF Cinema (źródło: materiały prasowe organizatora)

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy OFF Cinema
20-24 listopada 2013 r.
Centrum Kultury Zamek
Poznań

Dodaj komentarz