• 2013-10-10

Kobieta w klatce

Od 29 listopada w polskich kinach będzie można oglądać film Kobieta w klatce – ekranizację książki Jussiego Adlera-Olsen.

„Kobieta w klatce”, reż. Mikkel Nørgaard (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Kobieta w klatce”, reż. Mikkel Nørgaard (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Najnowsza ekranizacja książki Jussiego Adlera-Olsena – kolejnego po Stiegu Larssonie (Millennium) i Jø Nesbo (Łowcy głów) skandynawskiego autora bestsellerów, który zyskał światową sławę, sprzedając milionowe nakłady swoich powieści – odniosła wielki sukces w duńskich kinach. Kobieta w klatce zanotowała jedno z dwóch najlepszych otwarć dekady w ojczyźnie autora pierwowzoru literackiego, deklasując zagraniczną konkurencję.

W tajemniczych okolicznościach, z pokładu promu, znika piękna parlamentarzystka – Merete Lynggaard (Sonja Richter – serial The Killing). Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki badającej niewyjaśnione zbrodnie. Na jej czele staje detektyw Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas – Anioły i demony). Jego błyskotliwą karierę w wydziale zabójstw przekreśliły wydarzenia, w wyniku których śmierć poniosło dwóch policjantów. Mørck, wspierany przez nowego partnera Assada (Fares Fares, znany z oscarowego Wroga numer jeden), rzuca się w wir pracy. Kierowany przeczuciem, prześwietla sprawę Lynggaard i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe. Rezultaty śledztwa zaskoczą wszystkich…

Kobieta w klatce
Reżyseria: Mikkel Nørgaard
Scenariusz: Nikolaj Arcel
Obsada: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Sonja Richter, Mikkel Boe Følsgaard
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 29 listopada 2013 r.

Dodaj komentarz