• 2013-10-10

Design… do usług!

W dniach 12 i 13 grudnia w Katowicach odbędzie się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja dotycząca service design Design… do usług! Jak zacząć projektowanie usług?

Design... do usług! Jak zacząć projektowanie usług? (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design... do usług! Jak zacząć projektowanie usług? (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do miasta ściągną najwięksi polscy i zagraniczni eksperci w tej dziedzinie. Poprzez wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne będzie można poznać tajniki projektowania usług.

Na dwa grudniowe dni Katowice staną się europejską stolicą projektowania usług. Wszystko za sprawą konferencji Design… do usług! Jak zacząć projektowanie usług? Tak wielkiego wydarzenia poświęconego wciąż stosunkowo młodej i mało znanej w naszym kraju dziedzinie, jaką jest service design, jeszcze w Polsce nie było. Do Katowic ściągną największe tuzy projektowania usług, m.in.: Birgit Mager, Alex Grots, Paul Thurston. Będą także najważniejsze instytucje zajmujące się service design: Design Wales czy Design Council. Do Katowic przyjadą też polscy eksperci, w tym: Agnieszka Szóstek i Magdalena Kochanowska.

Konferencja to doskonała okazja by poznać sposoby pracy tylu różnych specjalistów projektowania usług. W Katowicach przedstawione zostaną europejskie doświadczenia w dziedzinie service design, przykłady udanych inicjatyw dotyczących projektowania usług zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Oprócz wykładów konferencja będzie składać się z kilku sesji warsztatowych, gdzie w praktyce będzie można poznać niezbędny know-how w dziedzinie projektowania usług. Konferencja umożliwi zarówno projektantom, przedsiębiorcom i przedstawicielom instytucji publicznych zaznajomić się z najważniejszymi współczesnymi osiągnięciami service design.
Na konferencję zapraszamy osoby zainteresowane rozwojem usług w:

  • sektorze ochrony zdrowia
  •  e-usługach
  • firmach
  • edukacji
  • instytucjach publicznych

W czasie konferencji w Katowicach odbędzie się również gala wręczenia nagród DME_Design Management Europe Award. To jedyna europejska nagroda przyznawana w dziedzinie zarządzania designem. W roku 2012 po raz pierwszy w historii konkursu nagroda trafiła do polskiej instytucji publicznej – otrzymał ją Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego za projekt Design Silesia.

Service design to stosunkowo młoda dyscyplina designu. W skrócie oznacza projektowanie usług, jednak za tymi dwoma słowami kryje się jedna z najbardziej interdyscyplinarnych współczesnych gałęzi projektowania. Oznacza całe spektrum działań, nie tylko na polu materialnym (forma, kształt, czyli estetyka, ergonomia, funkcjonalność), ale i w zakresie procesów, takich jak logistyka czy badania dotyczące zachowywania się użytkowników. W projektowaniu usług uczestniczą designerzy, psychologowie, behawioryści, inżynierowie, socjologowie i wielu innych specjalistów. Projektowanie usług polega na usprawnianiu działania np. instytucji lub zakładu czy sklepu, by świadczone przez nie usługi były najwyższej jakości, przyjazne dla klientów, ale też i przynoszące maksymalne profity przedsiębiorcy.

Organizator: Design Silesia.

Design… do usług! Jak zacząć projektowanie usług?
12-13 grudnia 2013 r.
Katowice

Dodaj komentarz