• 2013-10-10

Polska trasa Anny Calvi

Anna Calvi powraca z nowym albumem One Breath i ogłasza daty koncertów. Wiosną 2014 brytyjska wokalistka i gitarzystka trzykrotnie zagra też w Polsce.

Anna Calvi, fot. Rama (źródło: Wikipedia Wolna Encyklopedia)

Anna Calvi, fot. Rama (źródło: Wikipedia Wolna Encyklopedia)

Annę Calvi stawia się w jednym szeregu obok największych kobiecych głosów – od Edith Piaf przez Patti Smith po PJ Harvey. Utalentowana Angielka ma już na koncie występy u boku m.in. Nicka Cave’a, Arctic Monkeys czy Interpol. Jej debiutancki krążek Anna Calvi z 2011 roku był nominowany do nagród: Brit Awards i Mercury Music Prize.

Calvi to być może najważniejszy kobiecy głos na rockowej scenie w ostatnich latach. Sama woli jednak unikać jednoznacznych gatunkowych szufladek i twierdzi, że inspirują ją tak różni artyści jak Maria Callas, Leonard Cohen, Claude Debussy, Ennio Moricone, Nina Simone czy The Rolling Stones. Zaś w jej grze na gitarze oprócz fascynacji nieokiełznaną ekspresją Jimi Hendrixa słychać też tradycje mistrzów flamenco. Jej najnowszy krążek One Breath w tym tygodniu trafił do sklepów. Jak przyznaje Angielka z domieszką włoskiej krwi, jej nowy krążek jest bardziej autobiograficzny i mroczny od debiutu.

Większość recenzentów podkreślała też gitarową wirtuozerię Calvi oraz filmową atmosferę jej nagrań. Sama artystka, poza muzycznymi fascynacjami, przyznaje się też do inspiracji filmami takich twórców jak Gus Van Sant, Wong Kar-Wai czy David Lynch. Nowy album Calvi w polskich sklepach pojawi się 15 października.

Koncert Anny Calvi w Polsce:

8 marca 2014 roku – Klub Studio, Kraków
9 marca 2014 roku – Klub Basen, Warszawa
10 marca 2014 roku – CK Zamek, Poznań

Dodaj komentarz