• 2013-10-09

Polskie Wesołe Miasteczka

24 października na scenie Teatru Druga Strefa w Warszawie wystawiony zostanie spektakl Człowiek, który nie umiał odejść, w reżyserii Sylwestra Biragi.

„Człowiek, który nie umiał odejść", Jerzy Mazur, fot. Hektor Werios (źródło: mat. prasowe)

„Człowiek, który nie umiał odejść", Jerzy Mazur, fot. Hektor Werios (źródło: mat. prasowe)

Człowiek, który nie umiał odejść, to mroczna sztuka wyzwalająca w nas emocje, których na co dzień staramy się unikać. Przestrzeń spektaklu zaskakuje, przeraża i ciekawi. Bohater w sposób bardzo dosłowny opowiada o życiu, które przeżył pod publikę. Otoczenie kazało mu być kimś, a on wolał być nikim. Retrospektywnie postanawia zdjąć z siebie wszystkie warstwy kłamstw i przekonać nas, że to nie my kreujemy rzeczywistość, ale rzeczywistość kreuje nas. Przenośnie użyte w spektaklu, to tylko jeden z aspektów zaskoczenia widza. Razem z bohaterem zejdziemy w pełne cierpienia aczkolwiek nie pozbawione swoistego humoru zakamarki jego życia.

Spektakl wystawiany jest w specjalnie aranżowanej, kameralnej przestrzeni teatralnej dającej widzowi możliwość bardzo bliskiego kontaktu z aktorem, a tym samym wzmacniając osobisty odbiór sztuki. Scena i kilkunastoosobowa widownia tworzą tu jedną nierozłączną przestrzeń łącząc w sobie cechy teatru z instalacją sztuki współczesnej. Spektakl jest drugą częścią projektu Polskie Wesołe Miasteczka, stworzonego przez Sylwestra Biragę.

Człowiek, który nie umiał odejść

Autor: Jarosław Jakubowski
Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Występuje: Jerzy Mazur

Pokazy: 24, 25 i 26 października 2013 roku
ul. Magazynowa 14A, Teatr Druga Strefa
Warszawa

Dodaj komentarz