• 2013-10-08

Mariusz Bogdanowicz Quartet wystąpi w Kalinowym Sercu

13 października na scenie warszawskiego Kalinowego Serca odbędzie się koncert formacji Mariusz Bogdanowicz Quartet, promujący płytę Syntonia.

Mariusz Bogdanowicz Quartet (źródło: mat. prasowe)

Mariusz Bogdanowicz Quartet (źródło: mat. prasowe)

Tytułowa Syntonia to po grecku współbrzmienie. W psychologii oznacza sposób odnoszenia się do ludzi, charakteryzujący się chęcią nawiązywania kontaktu emocjonalnego i poczuciem bliskości z nimi. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji leadera, w tym piosenka Nie zapominaj mnie, do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego. Gościnnie zagrali: Andrzej Jagodziński (fortepian, akordeon), Piotr Schmidt (trąbka), Marcin Olak (gitary).

Pierwsza formacja Mariusza Bogdanowicza, Back To The Bass, powstała w 1991 roku. Początkowo był to sextet z trzema kontrabasami, który po dwóch latach przekształcił się w kwartet. Mariusz Bogdanowicz ma na swoim koncie liczne koncerty m.in.: Warsaw Summer Days ‘93, Pomorska Jesień Jazzowa 93, Gdynia Summer Jazz Days 94, Jazz nad Odrą ’93 i ‘94, Festiwal Kultury Europy Środkowej ‘98 w Londynie, Jazz Jamboree ‘99, International Performing Arts Festival SHAPE 2000 w Belgii, Corso Polonia 2003 w Rzymie, Nowa Polska ’04 w Paryżu, Festiwal Gwiazd ‘04 w Międzyzdrojach oraz liczne nagrania telewizyjne i radiowe. Z kwartetem, w klubie Akwarium, wystąpił w 1993 roku, Bill Brufford, legendarny perkusista zespołów Yes i King Crimson. Płyty autorskie Mariusza Bogdanowicza: Back to the Bass (1995), Confiteor Song (2001), Syntonia (2013).

Mariusz Bogdanowicz Quartet:
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Adam Wendt – saksofony
Miłosz Wośko – fortepian
Sebastian Frankiewicz – perkusja

13 października 2013 r., godz. 19.30
ul. Krasińskiego 25, Kalinowe Serce
Warszawa

Dodaj komentarz