• 2013-10-08

Trwa rekrutacja na Laboratorium Projektowanie kultury

Trwa rekrutacja na Laboratorium Projektowanie kultury, czyli cyklu studium edukacyjnego, w zakresie wiedzy o teatrze i współczesnej kulturze, organizowanego przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Nowy Teatr w Warszawie.

Teatr Nowy w Warszawie, logo (źródło: mat. prasowe)

Teatr Nowy w Warszawie, logo (źródło: mat. prasowe)

Autorką projektu Laboratorium Projektowanie kultury Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Nowego Teatru w Warszawie jest prof. Krystyna Duniec. Jak podkreśla, jej intencją było we współpracy z Nowym Teatrem założenie laboratorium współczesności:

Będziemy rozmawiali o kulturze, jej najważniejszych zjawiskach i o teatrze w kontekście przemian kulturowych. Będziemy spotykali się w gronie artystów i akademików, praktyków, reżyserów, aktorów, dramaturgów, pisarzy, producentów i badaczy. Chcemy, aby nasi słuchacze rozumieli kulturę i jej język, uczyli się promować to, co w kulturze ważne, pisać o tym, ale także tworzyć.

Laboratorium Projektowanie Kultury to nowatorskie studium edukacyjne w zakresie wiedzy o teatrze i współczesnej kulturze oferowany przez SWPS we współpracy z Nowym Teatrem w Warszawie. Studium rozwija nowoczesne myślenie o kulturze i świecie społecznym, łączy teorię z praktyką teatralną, koncentrując się wokół trzech modułów:

  • Kurator/Producent
  • Dziennikarstwo Kulturalne
  • Dramaturgia

Dla najaktywniejszych słuchaczy przewidziane są staże w Nowym Teatrze w Warszawie, w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Centrum Kultury w Lublinie przy organizacji międzynarodowego festiwalu Konfrontacje, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Kultury Współczesnej w Warszawie, w Instytucie Teatralnym i w redakcji czasopisma Krytyka Polityczna.

Laboratorium Projektowanie Kultury prowadzić będzie KinoFriko: spotkania dyskusyjne, prezentacje filmów, spektakli, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, realizowane poza programem zajęć, uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczestników i dynamicznie zmieniającą się sytuację w kulturze. Każdy moduł zakończy otwarta prezentacja praktyczna – performans, instalacja – przygotowany przez uczestników modułu z udziałem profesjonalistów.

Laboratorium Projektowanie kultury – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Nowy Teatr w Warszawie

 

Dodaj komentarz