• 2013-10-08

Startuje Festiwal Literacki Zebrane

Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów już po raz czwarty zaprasza na Festiwal Literacki Zebrane, który potrwa od 10 do 12 października. Jak co roku organizatorzy spróbują zwrócić uwagę na interesujących autorów, zaprezentować dobre książki i podjąć ważne tematy.

Festiwal Literacki „Zebrane” (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Literacki „Zebrane” (źródło: materiały prasowe)

Na początek premiera. Nakładem wydawnictwa Fundacji Sąsiedzi ukaże się nowa książka Jana Kamińskiego. Fragmenty Czasu Budzika przeczyta Ryszard Doliński, a spotkanie z autorem poprowadzą Piotr Brysacz i Marek Kochanowski (czwartek, 10 października, 18.00).

Kolejny dzień festiwalowy (piątek, 11 października) rozpocznie spotkanie z jednym z ciekawszych poetów współczesnych, Andrzejem Sosnowskim (16.00, wyjątkowo miejscem spotkania będzie Uniwersytet w Białymstoku, Plac Uniwersytecki 1). O godzinie 18.00 o swojej nowej książce Między wariatami opowie Marcin Meller, a dzień zakończy rozmowa z recenzentami życia literackiego w Polsce – Justyną Sobolewską z Polityki i Dorotą Wodecką z Gazety Wyborczej. Spotkanie to niezwykłe, bo w roli gospodarza wystąpi Ignacy Karpowicz.

W sobotę (12 października) organizatorzy proszą rezerwować sobie czas już od wczesnych godzin popołudniowych. Od 15.00 do 21.00 zapraszają na serię spotkań z reporterami, których książki zabiorą uczestników w podróż po Polsce; zajrzą też do Rosji, a komu tego mało, będzie mógł odwiedzić wyspę Pitcairn leżącą na Oceanie Spokojnym, bagatela piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. To wszystko dzięki spotkaniom z Cezarym Łazarewiczem, Maciejem Wasielewskim, Filipem Springerem oraz Igorem T. Miecikiem.

Na zakończenie impreza towarzysząca festiwalowi – koncert Tomka Lipińskiego (Tilt).

Festiwal Literacki Zebrane odbędzie się w klubie Zmiana Klimatu przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku.

Festiwal Literacki Zebrane
Od 10 do 12 października 2013 roku
Białystok

Dodaj komentarz