• 2013-10-07

Share the Culture – o stanie kultury Europy Środkowej i Wschodniej

Wielkimi krokami zbliża się międzynarodowe forum kultury Share the Culture, którego tegoroczna edycja towarzyszyć będzie polskiemu festiwalowi Art Meetings w Ukrainie. 13 października w Kijowie zjawią się czołowi przedstawiciele branży kulturalnej z Europy Środkowej i Wschodniej. W programie unikatowego wydarzenia przewidziano panele, dyskusje, warsztaty i spotkanie networkingowe.

Forum kultury Share the culture w Kijowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum kultury Share the culture w Kijowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

W trakcie forum poruszane będą istotne kwestie dotyczące stanu współczesnej kultury Europy Środkowej i Wschodniej, nowoczesnej promocji oraz tworzenia więzi pomiędzy uczestnikami życia kulturalnego. Forum będzie doskonałą okazją na wymianę pomysłów, wiedzy i doświadczeń, przede wszystkim zaś na utworzenie sieci współpracy, która zaowocuje wspólnymi, ponadgranicznymi projektami.

Wydarzenie jest kontynuacją Konwentu Asymmetry, spotkania europejskich organizatorów życia kulturalnego, który jako część tegorocznej edycji wrocławskiego Asymmetry Festival odbył się w maju 2013 roku.

Wśród panelistów Share the Culture pojawią się dyrektorzy festiwali, menedżerowie centrów kulturalnych, działacze pozarządowi, właściciele wytwórni muzycznych czy kuratorzy i krytycy sztuki. Dla menedżerów kultury spoza Ukrainy przygotowano propozycję zorganizowanego wyjazdu. Udział w Share the Culture jest darmowy, obowiązuje rejestracja.

Forum kultury Share the Culture
W ramach festiwalu Art Meetings w Ukrainie
Forum odbędzie się 13 października 2013 roku
Kijów

Dodaj komentarz