• 2013-10-07

Scena angielska na deskach Teatru Imka

Teatr Imka jako nieliczna z instytucji teatralnych otwiera się na pokaz spektakli anglojęzycznych. 8 listopada na deskach Teatru Imka zaprezentuje się Teatr Objectiv z Endynburga, który zagra spektakl Wojtek the Bear.

„Wojtek Niedźwiedź" (źródło: mat. prasowe)

„Wojtek Niedźwiedź" (źródło: mat. prasowe)

Spektakl Teatru Objectiv, którego autorem jest Raymond Roszkowski Ross, w reżyserii Corrine Harris, to pełna nadziei historia o wojnie i latach pokoju. Jego autorzy to grupa poszukująca w Szkocji oraz w całej Europie inspirujących historii, dzięki którym na scenie aktorzy kreują nową rzeczywistość. W świecie, który wyłania się przed widzem mieszają się języki, formy wyrazu z tym co w ludzkich historiach najciekawsze.

Prapremierowe przedstawiane Wojtka Niedźwiedzia, pierwszej sztuki o Wojtku, polskim niedźwiedziu – żołnierzu, w Scottish Storrytelling Center w czerwcu 2012 roku dostało się na pierwsze strony dwóch polskich gazet, a wyprzedane przedstawienia dostawały co noc gromkie oklaski a nawet owacje na stojąco.

Wojtek to nie tylko słynny polski żołnierz – niedźwiedź zaadoptowany przez kaprala jako mały niedźwiadek, który przewędrował z wojskiem Bliski Wschód i wziął udział w bitwie pod Monte Cassino. Wojtek to także uniwersalny symbol wolności ambasador dobrej woli dla całego ruchu wolnej polskiej armii w powojennej Szkocji.

Wojtek the Bear:
od 8 do 13 listopada 2013 roku
ul. M. Konopnickiej 6, Teatr Imka
Warszawa

Dodaj komentarz