• 2013-10-07

Piccolo Coro dell’Europa

Projekt Piccolo Coro dell’Europa w reżyserii Igi Gańczarczyk, jest próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci. Spektakl Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie wystawiany będzie od 11 października 2013 roku.

Piccolo Coro dell’Europa, fot. Tomasz Wiech (źródło: mat. prasowe)

Piccolo Coro dell’Europa, fot. Tomasz Wiech (źródło: mat. prasowe)

Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy – Janusz Korczak.

Piccolo Coro dell’Europa jest opowieścią o świecie widzianym z perspektywy dziecka, które potrafi go ocenić, a następnie wykreować na nowo we własnym imieniu. To poruszająca historia o współpracy i wytrwałości, zrealizowana w konwencji zabawy i z dużym poczuciem humoru. Opowieść osadzona w świecie dziecięcych fantazji i zaskakującej pomysłowości, które pozytywnie pobudzają i inspirują zarówno aktora, jak i widza.

Projekt w reżyserii Igi Gańczarczyk inspirowany jest powieścią Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka, w której główny bohater inicjuje działalność dziecięcego sejmu, żeby wprowadzić szereg ważnych reform oraz prekursorskimi koncepcjami samego Korczaka, dotyczącymi edukacji i równouprawnienia dzieci. W projekt Piccolo Coro dell’Europa zaangażowane są dzieci w wieku 9-12 lat. Praca nad spektaklem przebiegała dwutorowo: oprócz prób teatralnych i ruchowych, dzieci uczestniczyły w warsztatach integracyjnych, poświęconych partycypacji, tolerancji i równości.

Piccolo Coro dell’Europa:

Scenariusz i reżyseria: Iga Gańczarczyk
Warsztaty edukacyjne i współpraca dramaturgiczna: Agata Otrębska
Choreografia: Dominika Knapik
Scenografia, kostiumy, światła: LATALAdesign (Dagmara Latała, Jacek Paździor)
Muzyka: Daniel Pigoński

Obsada: Oliwia Dębosz, Gabriela Fielek, Anna Gabańska, Adam Gilarski, Róża Głąbińska, Zofia Gniadek, Kuba Kiełbiowski, Maria Kruszyńska, Zofia Krzyszycha, Eliza Kuczyńska, Alicja Madejska, Anastazja Martyniec, Damian Ruszkowski, Dominika Rykała, Igor Wypiór

11, 12 i 13 października 2013 roku
Osiedle Szkolne 25, Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Dodaj komentarz