• 2013-10-07

Janusz Kaniewski: Design

18 października odbędzie się premiera albumu Design Janusza Kaniewskiego, jednego z najważniejszych polskich projektantów.

Janusz Kaniewski: Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Kaniewski: Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

W książce Kaniewski prezentuje historię najciekawszych realizacji, tajniki warsztatu pracy designera, kreśli wizję przyszłości designu. Premiera wydawnictwa odbędzie się 18 października przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Dodatkową atrakcją dla fanów designu jest wystawa prac Janusza Kaniewskiego: Design: Illustration, prezentująca proces powstawania poszczególnych projektów. Odbędzie się ona w dniach 19-20 października pod tym samym adresem. Wystawa ma charakter otwarty, wstęp wolny.

Dobry design powinien służyć producentowi i konsumentowi, być ładny, ale przede wszystkim pożyteczny i ponadczasowy. Każdy projekt ma swoje cele, na końcu jest ten najważniejszy – dawanie przyjemności.

– mówi Janusz Kaniewski.

Janusz Kaniewski, projektant, przy ul. Widok w Warszawie prowadzi autorskie studio projektowe Janusz Kaniewski Design. Absolwent Transportation Design w Istituto Europeo di Design w Turynie. Wieloletni projektant Pininfariny i Ferrari, wykładowca w Istituto Europeo di Design w Turynie i Royal College of Art w Londynie. Projektował m.in. samochody Ferrari California i Lancia Delta, buty narciarskie i do pokazów mody, logo i wystrój salonów Fiata, Stację Benzynową Roku 2012 – Orlen w Gdańsku, fotele kolejowe, pojazdy specjalistyczne, szklankę Żywca. Pierwszy i jedyny nie-architekt w SARP. Doradca prezydenta Gdyni ds. estetyki miasta, kurator i współorganizator festiwalu Gdynia Design Days 2012, w czołówce rankingów najbardziej kreatywnych (Brief) i innowacyjnych (Forbes) osób w Polsce. Ma fortepian, ale nie ma telewizora.

Janusz Kaniewski, Design
Premiera: 18 października 2013 r., godz. 17.00

Wystawa Design: Illustration
19-20 października 2013 r.
Pawilon wystawowy przy ul. Mysiej 3
Warszawa

Dodaj komentarz