• 2013-10-07

Kierunkowy do debiutanckiej powieści Daniela Kota

Fundacja Korporacja Ha!art zaprasza na premierę debiutanckiej powieści Daniela Kota – Kierunkowy 22. Spotkanie będzie miało miejsce 18 października w kawiarni Czuły Barbarzyńca w Warszawie.

Daniel Kot „Kierunkowy 22” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Daniel Kot „Kierunkowy 22” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie poprowadzi Jan Bińczycki.

Kierunkowy 22, debiutancka powieść Daniela Kota, opowiada o współczesnym młodym pokoleniu uwikłanym w życie dużego miasta. Metrum tej narracji, oscylującej paradoksalnie wokół braku rytmiki, wyznaczają kolejne melanże, pobudki w cudzych mieszkaniach i podszyte tęsknotą zdziwienie z powodu szybko oddalającego się dzieciństwa.

Trajektorię wydarzeń narzuca w Kierunkowym przestrzeń miejska, która tworzy pragnienie żeby coś, żeby z kimś, żeby gdzieś, jakoś. Poruszanie się po Warszawie, spoglądanie w jej kierunku, w końcu zaś jej ciągłe istnienie w postaci punktu odniesienia stanowią w tekście jakości fundamentalne dla doświadczenia narratora.

Daniel Kot – urodzony, pomieszkujący. Warszawuje, pochodził trochę na studia, przez prawie trzy lata wydawał e-zina KOFEINA, swoje przepracował za kasami i barami, teraz kreatywnie, reklama. Kilka publikacji w KZO i wiersze w Akcencie, trochę w Liternecie. Aspirujący, żywo zainteresowany, inspirator Mikrofestynu. Tęskni za deskorolką i przeszłością, której nie może pamiętać. Nienachalny, lubi koty. Tagi: ’91. Norwegian Wood, Joy Division, Pijani Powietrzem, Ghost Dog.

Daniel Kot Kierunkowy 22
Premiera: 18 października 2013 roku, godz. 18.00
Czuły Barbarzyńca w Warszawie

Dodaj komentarz