• 2013-10-05

Tajemniczy klient w Teatrze Soho

19 października w Teatrze Soho w Warszawie odbędzie się premiera Tajemniczego klienta Igora Gorzkowskiego. Najnowszy spektakl sceny teatralnej działającej na terenie Soho Factory opowiada o zawiłych losach zakonspirowanego kontrolera obsługi klientów.

„Tajemniczy klient", Teatr Soho (źródło: mat. prasowe)

„Tajemniczy klient", Teatr Soho (źródło: mat. prasowe)

Dobry sprzedawca powinien być jak aktor w najlepszym teatrze – twierdzi Mary Portas, brytyjska gwiazda telewizyjna i guru handlu detalicznego. Podobnego zdania jest Wesoły (Paweł Koślik), bohater spektaklu Tajemniczy klient Igora Gorzkowskiego. Mężczyzna specjalizuje się w testowaniu jakości obsługi w branży usługowo-handlowej. Rzadko się zdarza, aby Wesoły napotkał na swojej drodze równego sobie przeciwnika. Jego codzienność to kontakt ze znudzoną panią w sklepie obuwniczym, która nie ma zamiaru pomóc klientowi w wyciągnięciu pudełka z jego rozmiarem. Z doradcą bankowym pochłoniętym rozmową z kolegą, podczas gdy kolejka petentów przestępuje z nogi na nogę. Z instruktorem fitness, który nie zwraca uwagi na podopiecznych, bo w trakcie zajęć flirtuje z jedną z uczestniczek. Z fotografem, który zamiast zadbać o to żebyśmy ładnie wyszli na zdjęciu paraliżuje nas swoją arogancją.

W spektaklu Gorzkowskiego tajemniczy klient to człowiek z misją. Wie, że brak profesjonalnego podejścia i arogancja ze strony obsługi nie są normą i należy z takimi przejawami patologii walczyć. Bycie tajemniczym klientem to nie tylko praca, to także styl życia. Bywa, że działania tajemniczego klienta nie znajdują uznania w oczach społeczeństwa. Nazywany tajniakiem, szpiclem albo mieszaczem, zawodowy tester nie rzadko narażony jest na wyobcowanie i niezrozumienie. A przecież wykonuje swoją pracę za cenę wyrzeczenia się życia osobistego.

Tajemniczy klient:

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski
Obsada: Paweł Koślik, Wiktor Korzeniewski, Bartosz Mazur, Izabela Gwizdak i Anna Gajewska

Premiera: 19 października 2013
ul. Mińska 25, Teatr Soho
Warszawa

Dodaj komentarz