• 2013-10-05

Powrót do Wiklinowej Zatoki we WRO

W niedzielę 6 października Centrum Sztuki WRO zaprasza na kolejne odcinki serii Tajemnice Wiklinowej Zatoki, wyświetlane w ramach Niedzielnych Poranków Filmowych.

„Tajemnice Wilkinowej Zatoki” (źródło: materiały prasowe)

„Tajemnice Wilkinowej Zatoki” (źródło: materiały prasowe)

Po projekcji odcinka pilotażowego, podczas kolejnej projekcji Wiklinowej Zatoki widzowie przekonają się, jak młodemu piżmakowi Serafinowi idzie budowa swojej pierwszej w życiu norki oraz podejmowanie dalszych wyzwań samodzielnego życia.

Czy uda się na czas wykonać niezbędne wejście podwodne? Jak można wykorzystać wiedzę niepozornego szczurka Ogryzka-Archibalda, aby uniknąć opresji? Jak poradzić sobie – mieszkając w wodzie – podczas powodzi? Na projekcji czeka cała masa przygód – jednym słowem: raz na wierzchu i raz na dnie – tak w życiu jest, to każdy wie…!

Tajemnice Wiklinowej Zatoki – cykl stworzony przez twórców ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, w połowie lat 80. czarował polską publiczność doskonałą animacją, świetną obsadą, scenariuszem i muzyką. Dziś oglądany tylko zyskuje na jakości, stanowiąc kolejny dowód na niezwykłą kreatywność i perfekcje polskich animatorów.

Po projekcji organizatorzy zapraszają do podglądania warsztatów Ja, Robot… – Sztuka kinetyczna i robotyka dla dzieci, prowadzonych przez zaproszonych przez WRO we współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie artystów.

Seria Tajemnice Wiklinowej Zatoki:

  • Szafir
  • Powódź

Tajemnice Wiklinowej Zatoki
6 października 2013 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz