• 2013-10-05

Widowisko Planety w Sali Kongresowej

Koncert z okazji 540 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i 470 rocznicy wydania dzieła O obrotach sfer niebieskich, z udziałem Polskiej Orkiestry Iuventus oraz Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 25 października w Warszawie.

Kosmos, fotografia koncertowa (źródło: mat. prasowe)

Kosmos, fotografia koncertowa (źródło: mat. prasowe)

25 października Sala Kongresowa zmieni się w największe planetarium na świecie. Przy dźwiękach suity Planety Gustawa Holsta publiczność wyruszy w muzyczną podróż ku kresom wszechświata, odwiedzając po drodze wszystkie planety Układu Słonecznego, gwiazdozbiory i galaktyki. Wspaniałą podróż w świat muzyki klasycznej i w głąb niezbadanych obszarów kosmosu rozpocznie słynny motyw z poematu symfonicznego Tako rzecze Zaratustra Ryszarda Straussa, dziś znany powszechnie jako motyw przewodni filmu Stanleya Kubricka 2001: Odyseja Kosmiczna.

Koncert w wykonaniu ponad 100 artystów Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oraz Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej będzie ilustrowany multimedialnym pokazem animacji i fotografii kosmosu na ekranie kinowym. Narrację w trakcie koncertu poprowadzą znani popularyzatorzy astronomii z Torunia: Jerzy Rafalski i Piotr Majewski.

Premiera widowiska Planety:
25 października 2013 r., godz. 19.30
Plac Defilad 1, Sala Kongresowa
Warszawa

Dodaj komentarz