• 2013-10-04

Tomek Rygalik o sztuce kreowania nowych możliwości

7 października o godz. 18.00 Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na wykład Tomka Rygalika pt. Sztuka kreowania nowych możliwości.

Tomek Rygalik, Genotyp Corian® / Comforty, fot. Ernest Wińczyk (źródło: materialy prasowe organizatora)

Tomek Rygalik, Genotyp Corian® / Comforty, fot. Ernest Wińczyk (źródło: materialy prasowe organizatora)

Tomek Rygalik urodził się w Łodzi w 1976. Przez dwa lata studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował jako konsultant z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, w tym z Kodakem Polarioidem, Mtv, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont, itd. W 2003 roku rozpoczął studia magisterskie na Royal College of Art w Londynie. Po ich ukończeniu w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi zajęcia na ASP (Platforma PG13), a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2010 do 2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Comforty, wiodącej polskiej marki meblowej.

Studio Rygalik powstało w 2006 roku z inicjatywy Tomka Rygalika. Przez pierwsze dwa lata funkcjonowało między Londynem a Łodzią, rodzinnym miastem Tomka. Od 2009 roku Studio mieści się w Warszawie. Wtedy to do zespołu dołączyła Gosia Rygalik, która w 2012 r. została w Studio partnerem. Studio Rygalik realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze. Spektrum działań jest bardzo szerokie – od projektowania, rozwoju i wdrożenia produktu po realizacje site-specific oraz produkcję limitowanych serii, a także eksperymentalne obiekty, kompleksowe doznania kulinarne oraz warsztaty badające relacje pomiędzy projektowaniem i jedzeniem. Poza współpracą z przemysłem, która jest główną podstawą działalności, Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich firm jak Heineken, Moroso, Dupont / Corian, Moroso, Comforty, Artek, Iker, Noti, ABR, Heal’s, Ideal Standard, Pfleiderer i Bozar oraz meble dedykowane polskiej prezydencji w UE. W ciągu ostatnich lat prace Studia zobaczyć można było w Mediolanie, Wiedniu, Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Poznaniu, Warszawie, Walencji. Jak również na łamach międzynarodowej prasy: Icon, Interni, Wallpaper, Experimenta, Blueprint, New York Times i Financial Times.

Tomek Rygalik: Sztuka kreowania nowych możliwości
7 października 2013 r., godz. 18.00
Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz