• 2013-10-04

Katowicki spacer po modernie

5 października o godz. 10.00 Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach i Stowarzyszenie Działań Nietypowych Szatnia zapraszają na spacer śladami katowickiej architektury modernistycznej.

Spodek, fot. Tomasz Kiełkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spodek, fot. Tomasz Kiełkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katowicka architektura modernistyczna staje się coraz bardziej popularna. Przybywa ludzi, którzy zachwycają się jej szlachetną prostotą, subtelnym zdobnictwem oraz wysmakowanymi detalami. Specjalnie z myślą o miłośnikach katowickiej moderny Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Działań Nietypowych Szatnia organizują kolejny spacer.

Tym razem organizatorzy proponują dwie trasy. Pierwszą nazwano klasyczną, spacerujący wyruszą spod kościoła garnizonowego i będą podziwiać okolice ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, czyli ikony międzywojennej katowickiej architektury. Druga trasa – powojenna – będzie prowadziła z Placu Grunwaldzkiego w kierunku Rynku, spacerowicze będą mogli dowiedzieć się czegoś o architekturze Katowic lat 50. i 60. XX wieku. Obie grupy wyruszą o tej samej godzinie i od spacerowiczów będzie zależało którą trasę wybiorą.

Jak co roku oprowadzać będą Anna Syska i Tomasz Kiełkowski.
Organizatorzy mają nadzieję, że Spacer po modernie przyczyni się do popularyzacji wiedzy na temat katowickiej architektury XX wieku i wzrostu świadomości dziedzictwa kulturowego miasta.

Piąty Spacer po modernie
5 października 2013 r., godz. 10.00
Kościół Garnizonowy, ul. M. Skłodowskiej-Curie
Plac Grunwaldzki, pod Kinem Kosmos
Katowice

Dodaj komentarz