• 2013-10-04

Nominowani do Nagrody im. Beaty Pawlak

Ogłoszono nominacje do tegorocznej Nagrody im. Beaty Pawlak. Nazwisko Laureata lub Laureatki poznamy podczas uroczystości w Fundacji Batorego w dniu 14 października o godz. 17.00.

Wojciech Górecki „Abchazja” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Wojciech Górecki „Abchazja” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Do nagrody zostali nominowani:

  1. Wojciech Górecki, Abchazja, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2013.
  2. Dorota Kozińska, Dobra pustynia, W.A.B., Warszawa 2012.
  3. Adam Leszczyński, Zbawcy mórz, Wielka Litera, Warszawa 2013.
  4. Andrzej Muszyński, Południe, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2013.
  5. Krzysztof Środa, Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczych, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2012.
  6. Maciej Wasielewski, Jutro przypłynie królowa, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2013.

Nagroda im. Beaty Pawlak jest przyznawana od 2003 roku za tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji opublikowany w języku polskim w okresie od 1 lipca poprzedniego roku do 30 czerwca bieżącego roku. W ten sposób wypełniana jest ostatnia wola Beaty Pawlak, dziennikarki i pisarki, która 12 października 2002 zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. Fundusz jej imienia powierzony został Fundacji im. Stefana Batorego. Dotychczasowymi laureatami nagrody są: Joanna Bator, Max Cegielski, Artur Domosławski, Anna Fostakowska, Bartosz Jastrzębski, Marek Kęskrawiec, Piotr Kłodkowski, Cezary Michalski, Jacek Milewski, Jędrzej Morawiecki, Beata Pawlikowska, Paweł Smoleński, Andrzej Stasiuk, Witold Szabłowski i Mariusz Szczygieł.

Wręczenie Nagrody odbędzie się 14 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a. Uroczystości będzie towarzyszyła debata Po co podróżować? z udziałem autorów nominowanych w tym roku do Nagrody.

Nagroda im. Beaty Pawlak – edycja 10.
Wręczenie nagrody: 14 października 2013 roku

Dodaj komentarz