• 2013-10-04

Na przykład: Konieczny, Łukasik i Nawrocki

9 października o godz. 18.30 w katowickiej klubokawiarni KATO odbędzie się debata z udziałem Roberta Koniecznego, Przemo Łukasika i Bartka Nawrockiego poświęcona wystawie Na przykład. Nowy dom polski.

Na przykład. Nowy dom polski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na przykład. Nowy dom polski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na przykład. Nowy dom polski to wystawa, która odbyła się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia było Centrum Architektury a kuratorkami Agnieszka Rasmus-Zgorzelska i Aleksandra Stępnikowska z tejże instytucji.

9 października o godz. 18.00 w KATO organizatorzy spotkania będą chcieli porozmawiać o wystawie ze śląskimi architektami, którzy wzięli w niej udział: Robertem Koniecznym, Przemo Łukasikiem i Bartkiem Nawrockim. Spotkanie poprowadzą Agnieszka Rasmus- Zgorzelska i Aleksandra Stępnikowska z Centrum Architektury.

Na przykład jest prezentacją 9 wyjątkowych współczesnych polskich domów jednorodzinnych na zdjęciach Juliusza Sokołowskiego oraz syntetycznych makietach Kuby Morkowskiego i Adama Perki, zaprojektowanych przez Marcina Kwietowicza.

Na przykład – dobre wzorce dla polskich zjadaczy architektury i wizytówka polskiej architektury za granicą. Wśród autorów domów: Grzegorz Stiasny (Are), Piotr Brzoza i Marcin Kwietowicz, hayakawa/kowalczyk, hs99, Robert Konieczny, Piotr Kuczia, jojko+nawrocki architekci, MAAS, Przemo Łukasik (medusa group)

Wystawie towarzyszy 120-stronicowy katalog projektu Edgara Bąka z tekstami Joanny Kusiak i Pawła Krausa oraz zdjęciami Juliusza Sokołowskiego.

Więcej na temat wystawy w rozmowie z Agnieszką Rasmus-Zgorzelską z Centrum Architektury dla Magazynu O.pl

Na przykład. Nowy dom polski – debata
9 października 2013 r., godz. 18.30
Klubokawiarnia KATO
Katowice

Dodaj komentarz