• 2013-10-03

Wieczór songwriterów – z Polski i Islandi

Do krakowskiego Klubu Żaczek powraca kolejna edycja Niepokornych – cyklu koncertów z muzyką alternatywną. 8 października na koncercie zagra: Myrra Rós z Islandii oraz polscy przedstawiciele: Patrick The Pan i Inqbator.

Myrra Rós (źródło: mat. prasowe)

Myrra Rós (źródło: mat. prasowe)

Główna gwiazda wieczoru - Myrra Rós, powraca do naszego kraju na kilka występów. Artystka często udziela się w wielu różnych projektach i występuje wspólnie z innymi artystami. Jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’Acoustique w znanym klubie Barbara. Serca fanów dobrej muzyki podbiła koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival. Jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterek w Islandii, która pisze piosenki zarówno w swoim języku, jak i po angielsku. Jej dźwięki są dla wszystkich, którzy cenią sobie muzyków pokroju Halli Nordfjord czy Ólöf Arnalds.

Patrick The Pan do niedawna studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był też recenzentem muzycznym w piśmie WUJ – Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piotrek Madej jakiś czas temu stracił pracę i stwierdził, że to idealny moment, aby zrealizować swoje marzenie – nagrać płytę. Album wydał w sieci, ale odzew był tak wielki, że szybko zrozumiał, iż musi przygotować też wersję namaclaną (album Something of an End). To właśnie Patrick The Pan otworzył tegoroczny Opener Festival w Gdyni.

Inqbator jest projektem osiadłego w Krakowie Jakuba Bugały. Muzyk inspiracje czerpane głównie z zimnej, ciemnej, ale równie pięknej jak ta kolorowa, strony Skandynawii. Jego utwory powstawały w jesiennych i zimowych miesiącach od 2011 roku i jesienią zostaną wydane na pierwszej EP artysty.

Koncertom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Pauliny Kozłowskiej.

Wieczór songwriterów – z Polski i Islandi
8 października 2013 r., godz. 19.30
Aleja 3 maja 5, Klub Studencki Żaczek
Kraków

Dodaj komentarz