• 2013-10-03

Eugeniusz Oniegin w Kijów.Centrum

5 października o godz. 18.45, transmisją opery Eugeniusz Oniegin z muzyką Piotra Czajkowskiego, rozpocznie się Sezon Operowy 2013/2014 w krakowskim Kinie Kijów.Centrum.

Anna Netrebko jako Tatiana i Mariusz Kwiecień jako Eugeniusz Oniegin, fot. Lee Broomfield (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Netrebko jako Tatiana i Mariusz Kwiecień jako Eugeniusz Oniegin, fot. Lee Broomfield (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przed każdym Sezonem Operowym w Kijów.Centrum list polecający przesyła Mariusz Kwiecień, światowej sławy śpiewak operowy, pochodzący z Krakowa. W tym roku Kwiecień, wraz z Anną Netrebko i Piotrem Beczałą wystąpią w operze Eugeniusz Oniegin, która otworzy Sezon Operowy 2013/2014 w Kijów.Centrum. Będzie to wielka, polska uczta muzyczna dla wszystkich miłośników opery. Ogromne zainteresowanie widzów wcześniejszymi edycjami transmisji jest najlepszą rekomendacją, dlaczego warto przenieść się do The Metropolitan Opera w Nowym Jorku, siedząc wygodnym fotelu krakowskiej sali kinowej.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

Eugeniusz Oniegin
Muzyka: Piotr Czajkowski
Dyrygent: Walery Giergiew
Reżyseria: Deborah Warner
Wykonawny: Anna Netrebko, Oksana Wołkowa, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksiej Tanowitskij
5 października 2013 r., godz. 18.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz