• 2013-10-03

Trzeci sezon Akademii Małego Architekta

Akademia Małego Architekta rozpoczęła swój trzeci sezon działań w Centrum Łowicka w Warszawie.

Akademia Małego Architekta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akademia Małego Architekta (źródło: materiały prasowe organizatora)

W kolejnych miesiącach będzie interdyscyplinarnie i twórczo. W październiku uczestnicy warsztatów rozwikłają zagadkę ludzkiej skali, będą mierzyć, badać i projektować. W listopadzie obejrzą architekturę aż w czterech wymiarach, a w grudniu zamkną miasto w szklanej kuli. Działania będą odbywać się, tak jak zazwyczaj, zgodnie z planem i wypracowaną metodą: pomysł – projekt – realizacja.

Warsztaty AMA kierują uwage dzieci na świat naturalny i zabudowany – zapraszają do dialogu z naturą, architekturą oraz innymi dziećmi. Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętnośc logicznego myślenia. Warsztaty prowadzą architekci, pedagodzy oraz zaproszeni goście.

Akademia Małego Architekta to oparta na metodzie warsztatowej szkoła architektury dla najmłodszych. Spotkania odbywają się regularnie, co tydzień, w Centrum Łowicka w Warszawie.

Każdy miesiąc w AMA jest zamkniętym tematycznie cyklem zajęć, ale można do nas dołączyć w każdym momencie. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Akademia Małego Architekta
Zajęcia: każdy piątek, godz. 15.30-17.00 (grupa początkująca, wiek 6+) i 17.30-19.00 (grupa zaawansowana wiek 8+)
Centrum Łowicka
Warszawa

Dodaj komentarz